WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polityka Major Wojska Polskiego oddaje medal za odznaczenie Misiewicza!

Major Wojska Polskiego oddaje medal za odznaczenie Misiewicza!

20.08.2016, godz. 12:13
Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz foto: Robert Suchy/DKS MON

Major Wojska Polskiego, Bogusław Pawlak postanowił oddać swój medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju", który otrzymał za swoje 27 lat w armii. Zrobił to po tym, gdy szef MON odznaczył swojego rzecznika prasowego Bartłomieja Misiewicza takim samym wyróżnieniem. Jak tłumaczył:  - Ja do rzecznika nic nie mam, ale mam do zasad i procedur, jakie zostały w tej chwili stworzone.

 

Jak informowało TVN24 mjr Pawlak służył w wojsku przez 27 lat, za co w 2001 roku otrzymał srebrny medal. Chce go jednak oddać, gdyż jak tłumaczy, kieruje się zasadami przyzwoitości i nie zgadza z postępowaniem MON. Jako powód podał odznaczenie w przededniu obchodów święta Wojska Polskiego najwyższym wyróżnieniem rzecznika MON - Bartłomieja Misiewicza.

Jak tłumaczył: - Ja do rzecznika nic nie mam, ale mam do zasad i procedur, jakie zostały w tej chwili stworzone w ministerstwie przy nadawaniu tego dość wysokiego odznaczenia. Dodał również, że swoje odznaczenie otrzymał po latach służby dla kraju, czego nie można porównywać do pracy w administracji cywilnej wykonywanej przez rzecznika prasowego.

Zobacz także: Wycięli Kaczyńskiego ze "Smoleńska"!

Źródło: Super Express TV

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: