WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Major Wojska Polskiego oddaje medal za odznaczenie Misiewicza!

Major Wojska Polskiego oddaje medal za odznaczenie Misiewicza!

20.08.2016, godz. 12:13
Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz foto: Robert Suchy/DKS MON

Major Wojska Polskiego, Bogusław Pawlak postanowił oddać swój medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju", który otrzymał za swoje 27 lat w armii. Zrobił to po tym, gdy szef MON odznaczył swojego rzecznika prasowego Bartłomieja Misiewicza takim samym wyróżnieniem. Jak tłumaczył:  - Ja do rzecznika nic nie mam, ale mam do zasad i procedur, jakie zostały w tej chwili stworzone.

 

Jak informowało TVN24 mjr Pawlak służył w wojsku przez 27 lat, za co w 2001 roku otrzymał srebrny medal. Chce go jednak oddać, gdyż jak tłumaczy, kieruje się zasadami przyzwoitości i nie zgadza z postępowaniem MON. Jako powód podał odznaczenie w przededniu obchodów święta Wojska Polskiego najwyższym wyróżnieniem rzecznika MON - Bartłomieja Misiewicza.

Jak tłumaczył: - Ja do rzecznika nic nie mam, ale mam do zasad i procedur, jakie zostały w tej chwili stworzone w ministerstwie przy nadawaniu tego dość wysokiego odznaczenia. Dodał również, że swoje odznaczenie otrzymał po latach służby dla kraju, czego nie można porównywać do pracy w administracji cywilnej wykonywanej przez rzecznika prasowego.

Zobacz także: Wycięli Kaczyńskiego ze "Smoleńska"!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: