WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Marcin Dubieniecki na wolności!

Marcin Dubieniecki na wolności!

22.10.2016, godz. 05:00
Marcin Dubieniecki
Marcin Dubieniecki foto: Super Express

Marcin Dubieniecki (36 l.) po 14 miesiącach wyszedł z aresztu! Za męża Marty Kaczyńskiej (36 l.), podejrzanego m.in. o wyłudzenie 14,5 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wpłacono gigantyczną kaucję - 3 mln zł.

Milion złotych w gotówce oraz dwa miliony w postaci zabezpieczenia pod hipotekę przekazali rodzice Dubienieckiego - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Mąż Marty Kaczyńskiej nie może jednak w pełni cieszyć się wolnością. Raz w tygodniu musi meldować się na komisariacie policji. Odebrano mu także paszport. - Prokuratorzy mają już wszystko. Nie ma obaw, że podejrzany będzie utrudniał postępowanie - mówi IAR osoba znająca kulisy śledztwa. - Dalsze przetrzymywanie go naraziłoby prokuraturę na groźbę wypłaty odszkodowania - dodaje.

Marcin Dubieniecki został zatrzymany razem z czterema innymi osobami. Usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenia 14,5 mln zł z PFRON i prania brudnych pieniędzy. Konsekwentnie nie przyznaje się do winy. W areszcie siedział od sierpnia 2015 roku. Sąd na wniosek prokuratury, mimo nieustannych starań obrońców o uwolnienie Dubienieckiego, kilkakrotnie przedłużał mu areszt.

Czytaj: NOCNA narada Tusk - Putin w Smoleńsku. WSTRZĄSAJĄCE wideo

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: