WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Marcin Dubieniecki: Pieniądze zarobiłem uczciwie!

Marcin Dubieniecki: Pieniądze zarobiłem uczciwie!

04.11.2016, godz. 04:00
Marcin Dubieniecki
foto: Super Express

Skąd się wziął gigantyczny majątek Marcina Dubienieckiego (36 l.), męża Marty Kaczyńskiej (36 l.), który zajęła mu na poczet kary krakowska prokuratura? Gdański adwokat twierdzi, że wszystko pochodzi z ciężkiej i uczciwej pracy. Ujawnia też, że 3 miliony złotych poręczenia majątkowego wpłacili jego rodzice.

Przypomnijmy - kilka dni temu ujawniliśmy, że krakowscy śledczy zajęli Marcinowi Dubienieckiemu majątek wart prawie 13 milionów złotych. Siedem nieruchomości, dwa samochody, osiem zegarków, a także złotówki i dolary. Mąż Marty Kaczyńskiej spędził ponad rok w areszcie. Wyszedł 21 października. Śledczy zarzucają mu wyłudzenie z PFRON 14,5 mln zł i kierowanie grupą przestępczą.

Pytany o źródło pochodzenia środków, gdański adwokat twierdzi, że nabył je zgodnie z prawem. - Wszystko z ciężkiej, uczciwej pracy. Nie jestem osobą publiczną, żebym musiał tłumaczyć się z tego, ile posiadam. (.) Prowadziłem kancelarię, reprezentowałem swoich klientów. Uczestniczyłem w różnego rodzaju przedsięwzięciach biznesowych swoich, jak i moich partnerów. Byłem adwokatem - mówi w wywiadzie dla portalu Onet.pl. A skąd wziął 3 mln zł kaucji, dzięki której wyszedł na wolność? - Pomogli mi rodzice, którzy zaangażowali się w walkę o moją wolność. Jestem im za to bardzo wdzięczny, choć wysokość poręczenia wszyscy uznajemy za absurdalną, horrendalną - wyznaje Dubieniecki. Adwokatowi grozi do 10 lat więzienia.

Zobacz także: Rządowy projekt "Za życiem": Żart, kpina, zasłona dymna

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: