WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Marek Falenta: Pomagałem służbom, teraz chcą mnie zniszczyć!

Marek Falenta: Pomagałem służbom, teraz chcą mnie zniszczyć!

22.07.2016, godz. 06:45
Pomagałem służbom, teraz chcą mnie zniszczyć
Marek Falenta foto:

Według śledczych to on stoi za aferą taśmową, która rozsypała rząd Donalda Tuska (59 l.). Biznesmen Marek Falenta (41 l.), oskarżony o zlecanie nielegalnych podsłuchów polityków i biznesmenów, przekonuje jednak, że został wrobiony. - Stałem się wygodnym kozłem ofiarnym - mówił na wczorajszym procesie.

Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Warszawie Falenta nie przyznał się do winy i odmówił odpowiedzi na pytania. W zamian złożył obszerne wyjaśnienia. Przyznał, że ze względu na specyfikę branż, w których prowadził interesy, miał częste kontakty ze służbami.

- Wielokrotnie pomagałem polskim służbom specjalnym. Większość z tych spraw zakończyła się spektakularnymi sukcesami organów ścigania. Dzięki temu Skarb Państwa nie utracił wielu milionów złotych - zaznaczył Falenta. - To ja powiadomiłem CBA i ABW o tym, że w restauracji Sowa i Przyjaciele nagrywane są rozmowy. Informowałem o tym agentów, ale dostałem odpowiedź, że centrale tych służb nie chcą dopuścić do związanego z tym śledztwa - dodał.

Według Falenty to właśnie przekazanie informacji o nagrywaniu rozmów polityków i biznesmenów w stołecznych restauracjach przyczyniło się do jego upadku. - Stałem się bardzo niewygodny, bo dotyczyło to przede wszystkim polityków poprzedniej opcji rządzącej. Gdy to odkryłem, postanowili zniszczyć mnie i moje firmy. Zaatakowano mnie osobiście - mówił Falenta. Biznesmen dodał, że Łukasz N., menedżer restauracji Sowa & Przyjaciele, kłamie, oskarżając go o zlecanie nagrań. - Jestem przekonany, że pomawia mnie, bo to ja, informując CBA o jego nielegalnej działalności, przyczyniłem się do jego ujęcia - oświadczył Falenta, któremu grożą dwa lata więzienia.

ZOBACZ: Afera taśmowa. Kelnerzy pod specjalnym nadzorem

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: