WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Marek Jurek GORZKO: PiS dopuściło się pogwałcenia wolności wyborów

Marek Jurek GORZKO: PiS dopuściło się pogwałcenia wolności wyborów

28.10.2016, godz. 11:01
Marek Jurek
foto: SE/EAST NEWS

Do wyborów do Parlamentu Europejskiego Prawica RP popierała Prawo i Sprawiedliwość. Ale od tamtego czasu wiele się zmieniło. Zdaniem szefa Prawicy RP europosła Marka Jurka kierownictwo PiS oszukało jego partię i samo zerwało koalicję. - Kierownictwo PiS dopuściło się pogwałcenia wolności wyborów - mówi polityk.

Marek Jurek nie kryje rozżalenia po koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. W porannej rozmowie z radiem RMF FM mówił, że jego polityczna formacja czuje się oszukana. Jeszcze w wyborach do Europarlamentu Prawica RP wspierała  PiS, ale później coś zaczęło zgrzytać. Jurek mówi wprost, że PiS pogwałciło wolność wyborów. Dlaczego? Jego zdaniem kierownictwo partii Jarosława Kaczyńskiego  nie zarejestrowało większości kandydatów Prawicy RP w wyborach: - Prawica Rzeczpospolitej popierała PiS w tamtych wyborach europejskich i innych, natomiast kierownictwo PiS-u nie zarejestrowało ogromnej większości naszych kandydatów w wyborach do Sejmu, dopuściło się pogwałcenia wolności wyborów i tym samym zerwało naszą koalicję.

Europoseł Jurek dostrzega coś jeszcze, bo jak mówi politycy z PiS wcale nie podkreślają, że do wyborów szli wzmocnieni przez ugrupowanie koalicyjne. Zdaniem polityka Prawica RP została wypchnięta z koalicji z PiS: - Koledzy z PiS-u wybrali drogę własną, nie mówią nawet o partiach, które są z nimi w koalicji, że są w koalicji. Więc tym bardziej z Prawicą Rzeczpospolitej, które jako partia katolicka została po prostu wypchnięta z tego porozumienia - mówił Jurek.

Już kilka miesięcy temu Prawica RP wystosowała uchwałę Rady Naczelnej, w której napisano: - Prawica Rzeczypospolitej została wykluczona z koalicji rządowej, bo było jasne, że nie zrezygnujemy dla żadnych korzyści z naszej odpowiedzialności politycznej.

Sprawdź: Gliński KOMPLEMENTUJE Misiewicza: Zaufany, dobry człowiek ministra

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: