WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Marihuana będzie legalna w Polsce? Za tym pomysłem jest nawet PiS!

Marihuana będzie legalna w Polsce? Za tym pomysłem jest nawet PiS!

17.08.2016, godz. 17:01
marihuana
foto: EAST NEWS

Być może już niedługo marihuana będzie zalegalizowana w Polsce. Ugrupowanie Kukiz'15 wznowiło pracę nad ustawą umożliwiającą wprowadzenie legalnej marihuany na polski rynek. Projekt popierają wszystkie kluby. Chodzi o używanie oleju z konopi indyjskich w celach leczniczych.

Kukiz'15 już jakiś czas temu pracowała nad umożliwieniem hodowli marihuany w domu do celów leczniczych. Wszystkie kluby poparły projekt ugrupowania. Wszystko za sprawą apelu byłego rzecznika SLD, Tomasza Kality, który kilka dni temu wyznał, że choruje na groźną odmianę raka mózgu i pomóc mu może tylko olejek z konopi indyjskich.

Zobacz: Potworna choroba polityka SLD. "Moje życie całkowicie się zmieniło"

- Jesteśmy gotowi rozważyć dopuszczenie marihuany do celów leczniczych. Natomiast jesteśmy stanowczo przeciwni uprawie marihuany na własny użytek - powiedział w rozmowie z TVN24 poseł PiS Łukasz Schreiber. Politycy PiSu obawiają się, że projekt w takiej postaci, jaką chcą wprowadzić w życie posłowie Kukiz'15, otworzy furtkę do "hodowli i konsumpcji marihuany". Również Andrzej Halicki z PO popiera ustawę. Na "tak" są również Adam Szłapka z Nowoczesnej i Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL.

Zobacz: Dramat Kality: Życie może uratować mi marihuana, ale nie chcę łamać prawa

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: