WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Marsz Niepodległości 11 listopada. Ile osób wzięło udział w manifestacji? ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

Marsz Niepodległości 11 listopada. Ile osób wzięło udział w manifestacji? ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

11.11.2016, godz. 21:27
Dzień Niepodległości
foto:

Święto Niepodległości 11 listopada. Dziś w Polsce obchodzony jest Dzień Niepodległości. W wielu miejscowościach z tej okazji organizowane są marsze, biegi, akademie. Główne uroczystości 11 listopada odbyłysię w Warszawie rano i w południe. Wzięli w nich udział przedstawiciele władzy, a już po południu na ulice stolicy wyszli uczestniczy Marszu Niepodległości oraz marszu KOD. RELACJA NA ŻYWO z 11 listopada na SE.pl.

Dzień Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt w Polsce. W tym roku 11 listopada przypada 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W Warszawie odbyły się główne, oficjalne uroczystości na placu marszałka Józefa Piłsudskiego, w których udział wziął prezydent. Jak co roku odbył się Bieg Niepodległości, a także aż trzy wielkie marsze. Ulicami stolicy przeszedł Marsz Niepodległości (organizowany przez ONR i Młodzież Wszechpolską), marsz Komitetu Obrony Demokracji oraz Marsz Antyfaszystów. Porządku i bezpieczeństwa osób biorących udział w marszach, jak również mieszkańców Warszawy 11 listopada strzegło 7 tysięcy funkcjonariuszy policji. Dwa lata temu w Warszawie doszło do zamieszek, kilkadziesiąt osób zostało rannych, a niemal 300 zostało zatrzymanych. W tym roku było zdecydowanie spokojniej. Nie doszło do żadnych incydentów RELACJA NA ŻYWO z Marszu Niepodległości na SE.pl.

20.40 Policja nie odnotowała poważniejszych incydentów. My dziękujemy za uwagę i zapraszamy na relację z meczu Rumunia-Polska.

Rumunia - Polska relacja LIVE. CO ZA GOL Grosickiego! [WYNIK NA ŻYWO]

19.45 Według szacunków ratusza, w marszu KOD wzięło udział 27 tysięcy osób, zaś w Marszu Niepodległości 60 tysięcy.

19.15 Sławomir Nowak świętuje na Ukrainie:

 

18.45 Z okazji 11 listopada Jarosław Kaczyński złożył wieniec pod pomnikiem Jana Pawła II. Prezes PiS wygłosił również przemówienie.

- Przed nami działania, które muszą odnosić się do realiów współczesnej Polski, współczesnej Europy i współczesnego świata. Nie mogę powiedzieć, że dziś nasza wolność, nasza suwerenność nie jest przez nikogo podważana. Są i tacy, którzy podważają nasze prawo do kontynuowania tego wszystkiego, co określamy i co nazywa się naszą polską kulturą - stwierdził prezes PiS.

18.25 Gmach Pałacu Prezydenckiego został dziś podświetlony w biało-czerwonych barwach:

 

18.00 Manifestacje podczas 11 listopada przebiegły w spokojny sposób - ocenił Mariusz Błaszczak. Według szacunków policji w Marszu Niepodległości wzięło udział 75 tysięcy ludzi.

 

17.33 Jacek Nizinkiewicz: - Porządnie zachował się G. Schetyna i politycy PO składając kwiaty na grobie Śp. Prez. Lecha Kaczyńskiego i pani Marii. Szacunek musi być.

17.11 Prezydent Andrzej Duda dziś jeszcze uda się do Świdnika. Ma tam wziąć udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych:

17.02 Ryszard Petru na Twitterze:

16.55 Na Wawelu trwa masz, w której uczestniczą politycy PiS.

16.43 Zdaniem organizatorów Marszu Niepodległości w marszu udział wzięło około 100 tys. osób. Ktoś spalił flagę z logiem Facebooka.

16.29 Na błoniach stadionu w Warszawie trwa koncert.

16.27 W Krakowie świętuje Prawo i Sprawiedliwość z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele

16.12 Uczestników Marszu Niepodległości przywitały fajerwerki

16.05 Poseł Winnicki już na błoniach:

15.55 A na Twitterze:

15.45 Marsz Antyfaszystów zebrał się na placu Zamkowym. Obecnych jest kilkaset osób. - Faszyści wychodzą na salony i pozwalają sobie na coraz więcej. Do Sejmu zaprasza się homofobów. Nie pozwolimy nikomu decydować o tym, kogo mamy kochać, jak mamy żyć - to fragment przemówienia skierowanego do uczestników marszu.

15.32 Marsz Niepodległości przebiega spokojnie. Marsz zakończą przemówienia na błoniach Stadionu Narodowego.

15.28 Paweł Kukiz na Facebooku: - Pytacie mnie na priv: "w którym marszu dzisiaj idziesz" ? U mnie na wsi jest jeden "marsz" :-). Właśnie wróciłem z Mszy za Ojczyznę a za moment idę na zawody sportowe do naszej przyszkolnej hali sportowej (sam w żadnej dyscyplinie nie startuję - chcę dac szansę innym :-) :-) :-) ).
Potem (o 15stej) w wiejskim domu kultury występy dzieciaków a tematyka oczywiście patriotyczna. A jak u Was? Z którym "marszem" idziecie?

15.15 Uczestnicy Marszu Niepodległości usłyszeli list od prezydenta

14.51 Aktorka Dorota Stalińska mówiła do zebranych uczestników marszu KOD: - Chcemy żyć w kraju wolnym od pogardy, w którym nie depcze się autorytetów i nie dzieli się ludzi na lepszych i gorszych!

14.50 A tak świętuje Sojusz Lewicy Demokratycznej:

14.46 KOD zapowiadał tłumy. Miało być 100 tys. Ile jest?

14.45 Prezydent Komorowski brał udział w marszu KOD.

14.40 Tłum uczestników Marszu Niepodległości skanduje: - Płaczą Niemcy, płacze Francja, tak się kończy tolerancja.

14.35 Aleje Jerozolimskie teraz:

14.30 Przypomnijmy, głównym hasłem Marszu Niepodległości, którego organizatorami są ONR i Młodzież Wszechpolska to: "Polska bastionem Europy". Osoby, które idą w pierwszych rzędach pochodu są już na moście Poniatowskiego.

14.25 Marsz Komitetu Obrony Demokracji już na mecie. Czoło marszu doszło do Pola Mokotowskeigo. Tam już niebawem rozpocznie się koncert, w którym wystąpi Oddział Zamknięty i Big Cyc.

14.20 Mamie aktorce Małgorzacie Kożuchowskiej towarzyszył synek - mały Jan Franciszek

14.17 Tak wygląda czoło Marszu Niepodległości:

14.04 Tak Małgorzata Kożuchowska odbierała odznaczenie od prezydenta. Aktorka została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

13.58 Humory dopisują:

13.55 Tak prezydent Duda i minister Macierewicz witali najmłodszych:

13.53 Marsz Niepodległości. Uczestnicy na rondzie Dmowskiego.

13.48 Marsz Komitetu Obrony Demokracji:

13.35 Równo o 14.00 ruszy Marsz Niepodległości.

13.05 Prezydent Andrzej Duda złożył w Sejmie projekt ustawy o Narodowych Obchodach 100. rocznicy niepodległości Polski, która przypadnie w 2018 roku.

12.55 Duda: - Jak pójdziemy w jednym marszu powiedzą, że jesteśmy faszystami, jak w drugim powiedzą, że lewakami.

12.45 Andrzej Duda na placu Piłsudskiego: - Józef Piłsudski ufał, że Polsce uda się wybić na niepodległość.

12.40 Oto trasa marszu organizowanego przez Komitet Obrony Demokracji: Start o godz. 12.30. TRASA: zbiórka na placu Narutowicza, dalej ulicami Grójecką i Banacha uczestnicy przejdą na Pole Mokotowskie. Organizatorzy spodziewają się nawet 100 tys. uczestników.

12.35 Dziennikarz Wojciech Szacki na TT: - I to jest ponury żart, że w tekście apelu nie jest wymieniony Katyń, za to parę akapitów zajmuje Smoleńsk.

12.28 W marszu KOD udział biorą: Ewa Kopacz, Sławomir Nitras, Marcin Kierwiński, Jan Grabiec i Bronisław Komorowski. Jest też Anna Komorowska

12.26 Nie tylko w Warszawie świętują Dzień Niepodległości, ale też w Gdańsku. Posłanka Pomaska rozdaje flagi

12.25 Na placu Piłsudskiego:

12.15 Za kilkanaście minut z placu Narutowicza ruszy Marsz KOD:

12.10 Na placu Józefa Piłsudskiego obecne są już władze. Za chwilę rozpoczną się uroczystości ze zmianą warty. To tam odbędą się główne obchody Święta Niepodległości.

12.05 Biało-czerwony Bieg Niepodległości z lotu ptaka

11.55 Jak czytamy na stronie prezydenta Małgorzata Kożuchowska została odznaczona za: - Wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej.

11.45 Odznaczone przez prezydenta Andrzeja Dudę Anita Włodarczyk i Halina Frąckowiak

11.35 Europoseł Michał Boni:

11.30 Szymon Majewski na Twitterze: - Start Biegu Niepodległości. Niepodległość niepodległością ale Endomondo i smart-watch-e trzeba odpalić. I oto też walczył Józef Piłsudski.

11.20 O 11.00 w Warszawie ruszył Bieg Niepodległości. Uczestnicy biegu mają do przemierzenia 10 km trasę. WIĘCEJ

11.15 Przypominamy, że dziś w Warszawie odbędą się trzy wielkie marsze: Marsz KOD, Marsz Niepodległości, a także marsz Antyfaszystów. Więcej o marszach TUTAJ

11.10 W Belwederze trwa wręczanie odznaczeń przez prezydenta. Wśród uhonorowanych są: Halina Frąckowiak, Małgorzata Kożuchowska, Anita Włodarczyk i trener naszej mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem Krzysztof Kaliszewski. Pośmiertnie prezydent wręczył nominację generalską dla śp. Ryszarda Kuklińskiego. Odebrał ją Filip Frąckowiak. Obecna na uroczystości jest też premier Szydło:

10.55 Politycy PO złożyli kwiaty przy grobie Nieznanego Żołnierza

10.45 Premier Beata Szydło i prezydent Andrzej Duda złożyli wieńce przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego

10.40 Już wczoraj PiS rozpoczął świętowanie Dnia Niepodległości. W czasie obchodów miesięcznicy prezes Jarosław Kaczyński powiedział: -  Nie będzie prawdziwie wolnej Polski bez prawdy; nie będzie bez właściwego uczczenia tych, którzy zginęli. Nie będzie bez zamknięcia sprawy, która tak długim cieniem położyła się na naszym życiu narodowym, naszym życiu społecznym, sprawy smoleńskiej.

10.35 Rafał Ziemkiewicz na Twitterze: - Świętujmy listopad 1918. Obok sierpnia 1920 i sierpnia 1980 - największy sukces nowożytnej Polski.

10.30 W podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej pochowany jest ostatni prezydent Polski na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Hołd oddał mu marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który złożył kwiaty.

10.25 Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna złożył kwiaty przy grobie marszałka Piłsudskiego

10.15 Przed pomnikiem Wincentego Witosa byli dziś politycy PSL. Wraz z nimi hołd Witosowi oddał prezydent Andrzej Duda.

10.00 W świątyni Opatrzności Bożej trwa msza pod przewodnictwem prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Na uroczystym otwarci świątyni jest też kardynał Kazimierz Nycz, który zwrócił się do zebranych: - Bez waszej ofiarności nie byłoby tej pięknej świątyni. Obecni są na niej przedstawiciele rządu i para prezydencka.

 

Zobacz: Święto Niepodległości 11 listopada. Oficjalne uroczystości z władzami HARMONOGRAM

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: