WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Marsz Niepodległości: hasła skandowane przez narodowców

Marsz Niepodległości: hasła skandowane przez narodowców

12.11.2016, godz. 13:55
Marsz Niepodległości 11 listopada
foto: Super Express

Marsz Niepodległości zorganizowany przez narodowców odbył się pod hasłem "Polska bastionem Europy". Ile osób wzięło udział w marszu narodowców? Według danych policji w wydarzeniu uczestniczyło 75 tys. osób, według organizatorów 100 tys. osób. Policja podała, że nie było poważniejszych incydentów. Jakie hasła skandowali narodowcy podczas Marszu Niepodległości 2016?

Marsz Niepodległości 2016 odbył się bez poważniejszych incydentów - podaje policja, która przy okazji ustaliła, że w wydarzeniu udział wzięło 75 tys. osób. Do jedynych niebezpiecznych sytuacji można było zaliczyć odpalanie rac i petard w tłumie maszerujących. Trasa marszu pod hasłem "Polska bastionem Europy" była taka sama jak w ubiegłym roku. Narodowcy przeszli z rodna Dmowskiego w centrum Warszawy na błonia Stadiony Narodowego. Pochód otwierała grupa konnych rekonstruktorów przebranych w husarskie zbroje ze skrzydłami i wyposażonych w kopie. Ich obecność miała nawiązywać do haseł Marszu i promującego go plakatu, na którym przedstawiono towarzysza husarskiego w zbroi.

Marsz Niepodległości 2016 - hasła skandowane przez narodowców.

Jak co roku tłum wykrzykiwał hasła, które tym razem wyglądały w następujący sposób: "Nie chcemy tu muzułmanów", "Polacy przeciw imigrantom", "Bóg, honor i ojczyzna", "Biało-czerwone to barwy niezwyciężone", "Duma, narodowa duma", "Od Pomorza aż do Śląska naszym celem jedna Polska", "Wielka Polska narodowa" i "Młodość, wiara, nacjonalizm". Były też hasła "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę", "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści" i "Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa".

ZOBACZ: Organizatorzy Marszu Niepodległości NIE PRZYZNALI akredytacji TVN i "Gazecie Wyborczej"

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: