WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Marsz Niepodległości. Znamy główne hasło

Marsz Niepodległości. Znamy główne hasło

13.10.2016, godz. 13:06
Marsz Niepodległości
foto: Super Express

Marsz Niepodległości tradycyjnie odbędzie się 11 listopada. Będzie on zorganizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, a skupiające środowiska narodowe. Już wiem jakie hasło będzie przyświecać tegorocznemu marszowi. Hasło marszu zdradził prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

Winnicki jest nie tylko posłem, ale i szefem Ruchu Narodowego oraz członkiem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Goszcząc na antenie Radia Maryja mówił o zbliżającym się tegorocznym marszu. Jak wyjaśnił w tym roku głównym zagadnieniem Marszu będą sprawy dotyczące suwerenności, a więc i hasło nawiąże do tych kwestii: - W tym roku będziemy mówili o kwestii suwerenności, o tym, jakie ma ona znaczenie we współczesnym świecie. Suwerenność naszego państwa jest czymś istotnym, musimy o nią dbać, zabiegać o nią. Hasłem tegorocznego Marszu będzie „Polska bastionem Europy”. Pod tym hasłem mają kryć się pragnienia narodowców, by Polska była bastionem cywilizacji łacińskiej, chrześcijańskiej i zachodniej. Organizatorzy chcą, by Marsz Niepodległości wyraził to, że Polska jest przywiązana do tradycji, wiary, historii: - Tego wszystkiego co zbudowało nie tylko Polskę, ale cały nasz kontynent, a co dzisiaj jest tak niszczone - tłumaczył poseł Winnicki.

W tym roku organizatorzy także zdecydowali, że na Marsz Niepodległości zaproszą prezydenta Andrzeja Dudę. - Uważamy, że w tym dniu wszyscy Polacy powinni świętować razem. Marsz Niepodległości jest największym wydarzeniem, jakie wtedy się odbywa. Chcielibyśmy, aby prezydent zerwał z tradycją jego poprzednika, który organizował własne marsze, cieszące się małą popularnością - powiedział w rozmowie z wp.pl Witold Tumanowicz z biura prasowego Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Sprawdź: Marsz Niepodległości 2016 TRASA. Którędy przejdą narodowcy?

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: