WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Marszałku! Kto zapłacił za sejmową wycieczkę syna?

Marszałku! Kto zapłacił za sejmową wycieczkę syna?

25.10.2016, godz. 02:00
Marszałku! Kto zapłacił za sejmową wycieczkę syna?
Marszałku! Kto zapłacił za sejmową wycieczkę syna? foto:

Dla dziennikarzy zamyka Sejm, a swojego syna promuje w wielkim świecie! Na pokładzie rządowego samolotu lecącego do Rzymu znalazł się w weekend syn marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego (61 l.). Członkowie delegacji m.in. zwiedzali stolicę Włoch, a w Watykanie spotkali się z papieżem Franciszkiem (80 l.). Kto zapłacił za lot i wycieczkę syna Kuchcińskiego? Kancelaria Sejmu nie potrafiła wczoraj odpowiedzieć na to pytanie.

Sejmowa delegacja do Rzymu poleciała na pielgrzymkę w intencji 1050. rocznicy chrztu Polski. Na pokładzie rządowego samolotu byli m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu, posłowie, senatorowie. Z delegacją leciał także jeden z synów Marka Kuchcińskiego (ma bliźniaków - Szymona i Ignacego). - Tak, na pokładzie był syn marszałka. W delegacji udział wzięło około 30 parlamentarzystów. Za wyżywienie i transport w Rzymie zapłacili posłowie, a koszty rządowego samolotu pokryją Sejm i MSZ - mówi nam wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (59 l.), która leciała w delegacji.

Czy Marek Kuchciński zapłacił za podróż syna? Ile? Pytania w tej sprawie wysłaliśmy wczoraj do biura prasowego Sejmu. Poprosiliśmy także o potwierdzenie wpłaty. Przez kilka kolejnych godzin pracownicy biura prasowego nas zbywali, jakby ustalenie jednej opłaty było rzeczą niemożliwą. - Nie wiem, czy dziś odpowiemy. To nie jest tak, że w jeden dzień można na wszystko odpowiedzieć - usłyszeliśmy. Próbowaliśmy skontaktować się również z samym marszałkiem Kuchcińskim. Jego telefon jednak milczał przez cały dzień. W końcu po kilku kolejnych telefonach otrzymaliśmy zadziwiającą odpowiedź z Sejmu. - Ze względu na szczegółowość pytań potrzebujemy więcej czasu - poinformowała biuro prasowe.

Opozycja sejmowa jednoznacznie komentuje sprawę. - To skandal! Widać, że traktują państwo jak rodzinne przedsiębiorstwo. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że wycieczka syna marszałka mogła być sponsorowana z pieniędzy podatników - komentuje nam Borys Budka (38 l.) z PO.

Zobacz: Marcin Dubieniecki po długiej odsiadce odwiedził Martę i córeczki

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: