WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Marta Kaczyńska MIAŻDŻY projekt ustawy antyaborcyjnej! Apeluje też w sprawie in vitro!

Marta Kaczyńska MIAŻDŻY projekt ustawy antyaborcyjnej! Apeluje też w sprawie in vitro!

26.09.2016, godz. 09:01
Marta Kaczyńska na Festiwalu Filmowym w Gdyni
foto: © AKPA

W ostatnich dniach najgorętszym tematem w Polsce jest obywatelski projekt ustawy antyaborcyjnej "Stop aborcji", który został skierowany do dalszych prac w Sejmie. Do mocnych krytyków ustawy w proponowanym kształcie dołączyła Marta Kaczyńska, która w swoim felietonie w tygodniku "wSieci" zrównała z ziemią tę propozycję. W swoim tekście pt. "Bez hipokryzji" zmiażdżyła również propozycję drastycznego ograniczenia procedury in vitro.

W pierwszej kolejności Kaczyńska zaznaczyła, że wbrew powszechnej opinii, iż za projekty ustaw dotyczących aborcji oraz procedury zabiegów in vitro odpowiada Prawo i Sprawiedliwość, nie jest to prawda. Dyskutowane w Sejmie projekty ustaw pochodzą z ugrupowania Kukiz'15 oraz organizacji pozarządowych.

Następnie oba "skrajnie restrykcyjne" projekty mocno skrytykowała. Jak stwierdziła: - Wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży to rozwiązanie iluzoryczne, skazujące wiele kobiet na aborcyjne podziemie, a także nierzadko sprowadzające bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich zdrowia i życia, co w przypadku matek mających już dzieci należy uznać za rozwiązanie zwyczajnie okrutne wobec rodzin. Jak dodała: - Kobiety powinny mieć zagwarantowaną możliwość podjęcia świadomej decyzji przy wsparciu odpowiednio przeszkolonego personelu medycznego, a także duchownych.

Kaczyńska uważa, że : - Ograniczanie możliwości dokonywania zabiegów in vitro uznać należy za przejaw hipokryzji. Stwierdziła: - Coraz większy odsetek par ma problem ze spłodzeniem potomstwa i zasługuje na wsparcie bez konieczności szukania pomocy za granicą. Jej zdaniem ważne jest przekonywanie kobiet do nieodkładania decyzji o macierzyństwa i dbanie o swoją kondycję, ale : - Nie można mieć złudzeń, że w obliczu ogólnoświatowych tendencji (...) starzejące się społeczeństwo nie może rezygnować ze wspomnianych rozwiązań medycznych. Jak argumentowała: - Najnowsze badania zaś wykazują, że mrożenie zarodków nie wywiera negatywnego wpływu na ich przyszłe funkcjonowanie, a wszczepianie ich kobietom w dłuższym odstępie czasu po pobraniu komórki jajowej zwiększa prawdopodobieństwo powodzenia przyszłej ciąży.

Zobacz także: Marta Kaczyńska promienieje na Festiwalu Filmowym w Gdyni

 Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: