WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kaczyńska nie da Dubienieckiemu ani złotówki

Kaczyńska nie da Dubienieckiemu ani złotówki

24.11.2016, godz. 02:00
Marta Kaczyńska, Marcin Dubieniecki
foto: EAST NEWS

Jak ustalił "Super Express", na sprawie rozwodowej Marty Kaczyńskiej (36 l.) i Marcina Dubienieckiego (36 l.) nie doszło do podziału majątku. Ta kwestia była już uregulowana znacznie wcześniej. Jak wynika bowiem z Krajowego Rejestru Sądowego, byli małżonkowie podpisali intercyzę.

Umowa, którą zawarli po 2010 r., oznacza, że każde z małżonków samodzielnie zarządza swoimi dobrami oraz zachowuje majątek nabyty zarówno przed jej podpisaniem, jak i w późniejszym okresie.

Jakim majątkiem dysponuje Marta Kaczyńska? Bezpośrednio po śmierci rodziców w katastrofie smoleńskiej otrzymała 3 mln zł odszkodowania. Odziedziczyła także po rodzicach mieszkanie w Sopocie (warte około 1,5 mln zł) i 210 tys. zł w gotówce. Na własny rachunek prowadzi swoją kancelarię prawną. W garażu córki Lecha Kaczyńskiego (+61 l.) stoi audi Q7.

Jej były już mąż Marcin Dubieniecki może pochwalić się znacznie większymi zasobami, z których jednak nie może korzystać. Powód? Gdański adwokat jest podejrzany m.in. o wyłudzenie 14,5 mln zł z PFRON i prokuratura zajęła na poczet kary jego majątek. A konkretnie: 7 nieruchomości, 2 samochody marki Porsche, 8 zegarków oraz walutę polską i amerykańską. - Same nieruchomości warte są ponad 12 mln zł, a łączna kwota jest bliska 13 mln zł - informuje nas Włodzimierz Krzywicki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

We wtorek w Sądzie Okręgowym w Gdańsku Marta Kaczyńska i Marcin Dubieniecki formalnie przestali być małżeństwem. Sąd zadecydował o rozwodzie bez orzekania o winie.

ZOBACZ: Kaczyńska i Dubieniecki już po ROZWODZIE. Jest decyzja sądu

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: