WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Michał Ujazdowski popiera Tuska

Michał Ujazdowski popiera Tuska

09.11.2016, godz. 02:00
Kazimierz Michał Ujazdowski, Donald Tusk
Kazimierz Michał Ujazdowski, Donald Tusk foto: EAST NEWS

Taka postawa może się nie spodobać prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu (67 l.). Polityk jego partii, europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski (52 l.) broni szefa Rady Europejskiej i prognozuje, że Donald Tusk (59 l.) będzie pełnił swoją funkcję przez kolejną kadencję. - Wybór innego Polaka nie jest dziś możliwy - twierdzi.

- Polska dyplomacja powinna myśleć o zwiększeniu, nie zaś o zmniejszeniu liczby Polaków piastujących wysokie funkcje międzynarodowe. Polityka zagraniczna nie może być podporządkowana rywalizacji wewnętrznej. Spodziewam się, że Donald Tusk pokieruje Radą Europejską kolejne 2,5 roku - powiedział Ujazdowski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Słowa europosła stoją w sprzeczności z ostatnimi wypowiedziami prezesa PiS. Na początku października Jarosław Kaczyński powiedział w rozmowie z "Polską The Times", że "wyobraża sobie" sytuację, w której rząd nie poprze Tuska. - W Polsce toczą się postępowania i w Sejmie, i w prokuraturze, które mogą doprowadzić do tego, że zostaną mu postawione jakieś zarzuty. Czy taka osoba powinna stać na czele Rady Europejskiej? Mam daleko idące wątpliwości - mówił prezes PiS. To nie pierwszy raz, kiedy Ujazdowski wypowiada się nie po myśli kierownictwa partii. Kiedy we wrześniu skrytykował PiS za działania w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, został wyrzucony z kierownictwa partii. Czy teraz znów odpowie za swoje słowa?

ZOBACZ: Polityk PiS o Misiewiczu: To absolutne nieporozumienie

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: