WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Michnik SKARŻY SIĘ na PiS: Władza postanowiła z nas wypić krew i dziurki nie zostawić

Michnik SKARŻY SIĘ na PiS: Władza postanowiła z nas wypić krew i dziurki nie zostawić

24.11.2016, godz. 12:52
Michnik kopci u Lisa
Michnik kopci u Lisa foto: TVP

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" gościł w Koszalinie na zaproszenie miejscowego oddziału Komitetu Obrony Demokracji. Skarżył się na nim na nową władzę, która, w jego opinii, próbuje zniszczyć jego gazetę. Jak mówił, w dramatycznym tonie: - Władza postanowiła z nas wypić krew i dziurki nie zostawić. Więc jak rozmawiam z moimi dziennikarzami, to mówię „albo-albo”: albo ocalimy „Gazetę” i z nią ważną instytucję demokracji polskiej i będziemy mieli w CV: „ocalili demokrację”, albo nie ocalimy, będziemy mieli wtedy w CV: „do ostatniej kropli krwi bronili demokracji”.

 

Jak mówił Michnik: - W tej chwili „Gazeta Wyborcza” jest na celowniku władzy. To właśnie decyzje rządu PiS przyczyniły się do spadków wpływów gazety ze sprzedaży i reklam, wskutek czego w redakcji prowadzone są zwolnienia grupowe i nie ma środków na rozwój.

Jego zdaniem przejawem represji rządu dla jego gazety jest ograniczenie jej prenumeraty przez państwowe instytucje i firmy oraz rezygnacja z wykupywania ogłoszeń przez spółki Skarbu Państwa. Michnik argumentował: - To nas straszliwie walnęło po kieszeni. Oni chcą nas zniszczyć metodą najprostszą: jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Michnik poinformował, że nie ma szans na otworzenie w Koszalinie lokalnego oddziału "GW", gdyż w chwili obecnej nie stać ich na taki wydatek. Przypomniał, że w październiku zmniejszono liczbę informacji lokalnych w 13 wydaniach regionalnych „Gazety Wyborczej”, a pod koniec zeszłego miesiąca Agora zawarła warunkową umowę sprzedaży swojej łódzkiej siedziby za 9,7 mln zł - firma woli tam wynajmować mniejszą powierzchnię biurową. Michnik dodał również, że wskutek problemów finansowych dziennik zrezygnował z większości swoich korespondentów zagranicznych, a obecnie głównie w jego redakcji trwają zwolnienia grupowe. Jak ocenił: - Mamy bardzo trudny, dramatyczny moment w redakcji.

Zobacz także: Para prezydencka weźmie udział w Szlachetnej PaczceŹródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: