WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Miesięcznica smoleńska. Do wożenia barierek wykorzystano... straż pożarną

Miesięcznica smoleńska. Do wożenia barierek wykorzystano... straż pożarną

10.08.2017, godz. 09:58
Miesięcznica
foto: EAST NEWS

W czwartkowy wieczór  odbędzie się 88 miesięcznica smoleńska. Choć po raz kolejny Lech Wałęsa odwołał swój przyjazd, Obywatele RP zapowiedzieli, że ponownie będą kontrmanifestować. W związku z tym już od środowego popołudnia trwają przygotowania służb, mające zabezpieczyć to wydarzenie. Jak się okazało, tym razem policja do pomocy wezwała również... straż pożarną, która woziła barierki na warszawskie Krakowskie Przedmieście.

Wóz strażaków wiozący barierki w kierunku Krakowskiego Przedmieścia zarejestrował reporter RMF FM. Jak napisał: - Nawet strażacy zaangażowani w przygotowanie miesięcznicy smoleńskiej! Film umieścił na swoim TT:

 

 

St. asp. Łukasz Płaskociński potwierdził w rozmowie z gazeta.pl, że sytuacja widoczna na filmie miała związek z organizacją miesięcznicy smoleńskiej. Jak zdradził: - W ramach współpracy między służbami policja poprosiła nas o przewiezienie barierek, bo będą zabezpieczać obchody. Został wysłany jeden samochód, który cały czas był na nasłuchu i w razie akcji był gotowy do wyjazdu.

Inny dziennikarz donosił w środowy wieczór:

 

Zobacz także: "Liczne zniszczenia lewego skrzydła TU 154 M noszą ślady WYBUCHU" ustalenia podkomisji smoleńskiej

Polecamy również: Miesięcznica smoleńska. PLAN obchodów

Przeczytaj ponadto: Oto koszt miesięcznic 10 kwietnia. Gigantyczna kwota!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: