WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Miller: Macierewicz to kapłan religii smoleńskiej

Miller: Macierewicz to kapłan religii smoleńskiej

31.10.2016, godz. 09:37
leszek_miller
Leszek Miller foto: Akpa, East News

Goszczący w porannym programie TVN24 Leszek Miller komentował najnowszy sondaż CBOS, w którym Polacy wskazali komu ze świata polityki najbardziej ufają. Z sondażu wynika, że największym zaufaniem cieszą się prezydent i premier, a najmniejszym Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz. Zdaniem Leszka Millera tak się dzieje, bo Kaczyński i Macierewicz rozpalają konflikty.

Były premier Leszek Miller uważa, że Beata Szydło i Andrzej Duda cieszą się największym zaufaniem Polaków, bo nie angażują się w polityczne konflikty: - Zarówno pani premier, jak i pan prezydent, unikają uczestniczenia w konfliktach, które strasznie rozpalają wyobraźnię i przynoszą punkty ujemne - uważa polityk. Natomiast Jarosław Kaczyński i szef MON Antoni Macierewicz są najmniej darzeni zaufaniem, bo zdaniem Millera, to właśnie oni te konflikty podsycają: - Są symbolami konfliktów - ocenił były premier.

Miller dodał też, że to Kaczyński powinien stanąć na czele rządu, bo jest szefem zwycięskiej partii. Polityk wskazał też, że Kaczyński jako premier wcale nie wpłynąłby bardzo negatywnie na ocenę PiS przez Polaków, bo przecież przejąłby też dobrą ocenę PiS. - Przecież premier Kaczyński przejąłby również te wszystkie dobrze oceniane przez opinię publiczną decyzje rządu. Mam na myśli kwestie społeczne i socjalne - mówił. Co do Macierewicz to Miller zgadza się, że jest on "nadpremierem" w rządzie Szydło, tak jak kilka dni temu ocenił go Grzegorz Schetyna. - Myślę, że to się bierze stąd, że Antoni Macierewicz,  użyjmy tu tego sformułowania, jest kapłanem tej religii smoleńskiej. Jest człowiekiem chyba najbardziej zaufanym dla Jarosława Kaczyńskiego, jeżeli chodzi o tragedię smoleńską - stwierdził Miller.

Warto przypomnieć niedawny sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster dla SE.pl, w którym zapytaliśmy badanych o to, kto jest według nich najbardziej zaufanym politykiem Jarosława Kaczyńskiego. Większość osób wskazała właśnie Macierewicza. A politolog prof. Kazimierz Kik komentował taki wynik: - Macierewicz realizuje to, co jest istotą marzeń i celem politycznym Jarosława Kaczyńskiego, czyli wyświetlenie sprawy katastrofy smoleńskiej.

Zobacz: Komu bardziej UFA Kaczyński? WYNIKI sondażu nie postawiają wątpliwości

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: