WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Miller wieszczy: Nie wykluczam, że PO się rozpadnie

Miller wieszczy: Nie wykluczam, że PO się rozpadnie

18.07.2016, godz. 13:16
Leszek Miller
foto: x-news

Leszek Miller gościł w programie "Polityka przy kawie" na TVP 1. W jednym z fragmentów rozmowa zeszła na temat domniemanego kryzysu w Platformie Obywatelskiej. Były szef SLD przyznał, że jego zdaniem szef PO, Grzegorz Schetyna musi "dokonywać cięć" jeśli chce utrzymać się przy władzy. Dodał jednak złowieszczo, że sam osobiście nie wyklucza scenariusza, w którym PO w nadchodzącym czasie zupełnie się rozpadnie.

Miller zapytany, czy Schetyna powinien dokonać "radykalnych cięć w szeregach swej partii" odpowiedział zdecydowanie: - Schetyna nie ma innego wyjścia. Partia polityczna, która sprawowała władzę przez tyle lat i przechodzi do opozycji, bardzo ciężko to znosi. Zawsze ujawniają się politycy, którzy będą podważać pozycję aktualnego lidera, więc jeżeli Schetyna będzie podejmował ruchy obronne, to one są logiczne. Natomiast pytanie, czy to wystarczy. Pamiętam formację, która w 1997 roku wygrała wybory, potem się rozpadła i nie weszła do Sejmu. Rozpadła się, tworząc Platformę. PO jest bardzo zagrożona.

Następnie złowieszczo kontynuował: - Jeżeli ktoś postawi tezę, że ta partia nie dotrwa do końca kadencji, to będzie wiarygodna. Nie wykluczam, że tak może być. Że tendencje odśrodkowe w PO, wzajemne niechęci, jakieś akty wręcz jawnej wrogości, to wszystko stworzy taką jakość, że ta partia się rozpadnie.

Zobacz także: BUNT w rządzie Szydło! Chodzi o wiek emerytalny

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: