WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Minister z PiS ma dom za 7 mln zł! [ZDJĘCIA]

Minister z PiS ma dom za 7 mln zł! [ZDJĘCIA]

10.08.2016, godz. 07:00
MINISTER Z PIS MA DOM ZA 7MLN ZŁ.
MINISTER Z PIS MA DOM ZA 7MLN ZŁ. foto:

Jak ustalił "Super Express", senator Anna Maria Anders (66 l.), minister w Kancelarii Premiera, jest właścicielką domu wartego ponad 7 milionów złotych! Okazała willa ma 400 metrów kwadratowych i znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

Anders to znana polonijna działaczka i córka gen. Władysława Andersa (?78 l.). Większość swojego życia spędziła wraz z rodziną w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych.

Jak wynika z jej oświadczenia majątkowego, jest właścicielką domu wartego 1,9 mln dolarów (7,2 mln zł). Dom znajduje się w willowej dzielnicy w miejscowości Wellesley, w stanie Massachusetts, na wschodnim wybrzeżu USA. Został wybudowany w 1989 r., ma pięć sypialni, cztery łazienki i dwie ubikacje. Według naszych ustaleń pani minister kupiła go w 2006 r. za 1,7 mln dolarów. W ciągu dziesięciu lat jego wartość wzrosła więc o 200 tys. dolarów. Oprócz luksusowego domu Anna Maria Anders ma na koncie 30 tys. dolarów i 15 tys. zł oszczędności. A także wart 15 tys. dolarów samochód - jeep wrangler. Próbowaliśmy wczoraj spytać panią minister o to, w jaki sposób jej dom zyskał na wartości, ale miała wyłączony telefon.

Zobacz: Ile razy Kurski pokazał się w TVP w ostatnim miesiącu? PODLICZONO

Anders po wielu latach wróciła do Polski. W styczniu br. została sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnikiem do spraw dialogu międzynarodowego. Dwa miesiące później wygrała na Podlasiu wybory uzupełniające do Senatu.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: