WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Minister zarobiła na sprzedaży domu 3 mln zł

Minister zarobiła na sprzedaży domu 3 mln zł

19.09.2016, godz. 07:00
Anna Maria Anders
foto: EAST NEWS

W rządzie Beaty Szydło (53 l.) jest pełnomocnikiem Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego. Ale w Stanach Zjednoczonych Anna Maria Anders (66 l.) przez wiele lat pracowała jako agent nieruchomości. I dzięki temu zyskała fortunę! W ciągu kilku lat na sprzedaży jednego domu zarobiła... ponad 3 miliony złotych.

Okazuje się, że Anna Maria Anders w rządzie Beaty Szydło powinna zająć się także sprawami mieszkaniowymi. Minister i senator Prawa i Sprawiedliwości ma niezwykły talent do ich sprzedawania z gigantycznym zyskiem. W Stanach Zjednoczonych jako agent nieruchomości pracowała przez wiele lat. I czerpała z tego olbrzymie zyski.

Oto tylko jedna transakcja. W 1999 roku Anna Maria Anders kupiła razem z mężem dom w Concord Massachusetts. Cena 669 tysięcy dolarów (według ówczesnego kursu ponad 2,8 mln zł). Gigantyczna willa ma: 9 pokoi (w tym cztery sypialnie), 4 łazienki. Obok domu miała działkę - ponad 13 arów. Tymczasem w 2006 roku sprzedała ten dom za... 1,5 mln dolarów (licząc po ówczesnym kursie prawie 5,9 mln zł). Zatem zarobiła na tej inwestycji 3 miliony złotych. Te pieniądze pozwoliły małżeństwu kupić kolejną willę w Massachusetts - za 1,7 mln dolarów.

W Stanach Zjednoczonych Anna Maria Anders ciągle figuruje jako agent nieruchomości. Ale ci, którzy chcieliby poznać jej złote rady dotyczące handlu nieruchomościami, odejdą z kwitkiem. - Teraz mam inne obowiązki. Koncentruję się na pracy ministra i problemach Polski. To jest dla mnie najważniejsze - zapewnia nas minister Anna Maria Anders.

Zobacz: Joanna Kluzik-Rostkowska o likwidacji gimnazjów: "To jest szaleństwo"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: