WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Misiewicz KORUMPOWAŁ? Prokuratura bada sprawę!

Misiewicz KORUMPOWAŁ? Prokuratura bada sprawę!

03.11.2016, godz. 12:19
misiewicz
foto: EAST NEWS

Jak poinformowało RMF FM ruszyło śledztwo w sprawie Bartłomieja Misiewicza, byłego szefa gabinetu politycznego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Wszczęła je prokuratura okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim, a dotyczy ono rzekomych propozycji korupcyjnych, jakie Misiewicz składać miał bełchatowskim radnym PO. Miał on obiecywać im zatrudnienie w państwowej spółce w zamian za koalicję ze swoją partią.

 

 

O sprawie jako pierwszy poinformował "Newsweek". Chodziło o obietnicę korzyści osobistej i majątkowej w zamian za konkretne zachowanie. Korzyścią, jak twierdzi prokuratura, miało być zatrudnienie, a jego warunkiem - oddanie przez radnych PO głosów wraz z PiS na kandydata tej partii na wicestarostę powiatu bełchatowskiego. Za takie przekupstwo grozi 8 lat więzienia.

Zawiadomienie w tej sprawie złożyło w prokuraturze dwóch posłów PO. W postępowaniu sprawdzającym, co regulują przepisy, nie można przesłuchiwać nikogo poza zawiadamiającymi - między innymi dlatego prokuratura zdecydowała się na wszczęcie śledztwa. Obecnie przygotowywany jest plan przesłuchań osób, które uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego miała paść propozycja Misiewicza.

Zobacz także: Misiewicz oferował "pracę za głosy" radnym PO?

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: