WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Misiewicz się TŁUMACZY - wydał OŚWIADCZENIE

Misiewicz się TŁUMACZY - wydał OŚWIADCZENIE

11.09.2016, godz. 08:30
Bartłomiej Misiewicz
foto: EAST NEWS

Po tym jak Bartłomiej Misiewicz został członkiem rady nadzorczej w Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zaczęto sprawdzać, czy młody rzecznik MON, jest odpowiedni na to stanowisko. Okazało się, że Misiewicz nie ma skończonych studiów, a licencjat dopiero robi. Co na to rzecznik Macierewicza? Wydał oświadczenie na Facebooku.

Bartłomiej Misiewicz to zaledwie 26-letni rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej, którym kieruje Antoni Macierewicz. Misiewicz mimo młodego wieku oświadcza, że ma doświadczenie w polityce. Punkt po punkcie odpowiedział na Facebooku na stawiane mu przez opozycję zarzuty. Co napisał Misiewicz? Oto treść oświadczenia:

1. Nikt z mojej rodziny nie jest zatrudniony w żadnej spółce zbrojeniowej, ani w żadnej jednostce podległej MON.

2. Zgodnie z par. 6 Rozporządzenia Rady Ministrów dot. gabinetów politycznych każdy minister sam decyduje jakie wymogi ma spełniać osoba, która jest szefem jego gabinetu politycznego.

3. Powołanie mnie do Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym z Kodeksem Spółek Prawa Handlowego.

4. Minister Obrony Narodowej sprawuje nadzór nad Polską Grupą Zbrojeniową. Ważną kwestią jest, aby w organie nadzorczym PGZ zasiadał ktoś skierowany tam przez kierownictwo resortu.

5. Za funkcję rzecznika prasowego MON nie pobieram żadnego wynagrodzenia.

6. Osoba konsultanta merytorycznego programu "Nasza Armia" jest wpisana w umowie, ponieważ resort obrony od lat finansuje powstawanie tego programu. Nie pobieram z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.

7. Warunkiem mojego powołania do Rady Nadzorczej PGZ była rezygnacja z innej rady nadzorczej, co oczywiście uczyniłem. Obecnie zasiadam wyłącznie w Radzie Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

8. Posiadam 10 letnie doświadczenie w pracy parlamentarnej przy ministrze Antonim Macierewiczu. Pracowałem przy wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej, przy sejmowej Komisji Obrony jak i przy Zespole Parlamentarnym ds. Skutków Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Pełniłem funkcję Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO gdzie zapobiegłem próbie "prywatyzacji" polskiego kontrwywiadu. Realizując zadania zlecone przez Ministra Obrony Narodowej byłem zaangażowany w organizację szczytu NATO.

Spokojnie czekam na ocenę prokuratury, ponieważ prawo nie zostało złamane. Warto natomiast przypomnieć funkjonariuszom PO, że jeśli składa się zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa wiedząc, że do przestępstwa nie doszło to samemu popełnia się przestępstwo.

Czytaj: Hołdys o Kukizie: Pajacyk na sznurkach PiS-u. Kukiz OSTRO odpowiada

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: