WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Młynarska wyleciała z pracy za krytykę 500+

Młynarska wyleciała z pracy za krytykę 500+

05.10.2016, godz. 05:00
 Agata Młynarska
Agata Młynarska foto:

Znana prezenterka telewizyjna, była gwiazda TVP i Polsatu Agata Młynarska (51 l.) straciła kolejną fuchę. Od wczoraj nie jest już szefową darmowego miesięcznika "Skarb", wydawanego przez sieć drogerii Rossmann. W piśmie skrytykowano rządowy program 500 plus.

Artykuł ukazał się w październikowym numerze magazynu. Opisano w nim negatywne skutki sztandarowego programu rządu PiS, m.in. rezygnowanie przez matki z pracy czy wydawanie przez niektórych rodziców pieniędzy ze świadczenia na używki. "Uprzejmie donoszę, że mój sąsiad przepija pieniądze z 500+", czytamy w miesięczniku. W tekście jest też jednak refleksja, że "na szczęście większość rodziców otrzymujących pomoc od państwa wydaje ją na rozsądniejsze potrzeby".

Artykuł wywołał w internecie prawdziwą burzę. Pod falą krytyki jako pierwszy ugiął się Rossmann. - Celem naszej firmy nigdy nie było i nie jest angażowanie się w toczone publicznie dyskusje o charakterze politycznym bądź ideologicznym - tłumaczyła spółka. I zapowiedziała wycofanie ze sklepów całego nakładu (800 tys.), a także przeprosiny w listopadowym numerze.

Co na to Młynarska? - Artykuły na temat rządowego programu 500 plus były napisane specjalnie na zamówienie Rossmanna, a ich ostateczna treść była zaaprobowana przed drukiem przez jego przedstawicieli - broniła się w portalu Wirtualnemedia.pl. Jednak niedługo później poinformowała, że rezygnuje z kierowania magazynem.

Wydawcą miesięcznika "Skarb" jest koncern Ringier Axel Springer Polska. Według Polskich Badań Czytelnictwa magazyn jest najbardziej poczytnym miesięcznikiem w naszym kraju. Młynarska była szefową "Skarbu" od maja 2013 r. Przypomnijmy, że było o niej głośno w ostatnim czasie z innego powodu. W wakacje podpadła Polakom wypoczywającym nad Bałtykiem. Wszystko przez jej wpis na Facebooku, w którym podczas nadmorskiego urlopu narzekała na smażone ryby, głośną muzykę, facetów z dużymi brzuchami i "wszystkich Kiepskich". Co prawda później przepraszała, ale niesmak pozostał...

Zobacz także: Szydło reaguje na chamskie słowa Waszczykowskiego! Wezwała go "na dywanik"!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: