WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka MON przepłacił za szczyt NATO? Tajemnicza kwestia wyżywienia

MON przepłacił za szczyt NATO? Tajemnicza kwestia wyżywienia

19.07.2016, godz. 10:54
Szczyt NATO
foto: EAST NEWS

Wtorkowa "Rzeczpospolita" donosi o tajemniczej decyzji Ministerstwa Obrony Narodowej związanej z organizacją lipcowego szczytu NATO na Stadionie Narodowym. Urzędnicy tego resortu nie chcieli podpisać kontraktu z firmą, która ma kuchnie na Stadionie Narodowym w Warszawie i standardowo obsługuje tamtejsze uroczystości. Tymczasem wybrany przez MON dostawca kateringu i tak skorzystał z jej usług.

 

Na stadionie PGE Narodowy oficjalnym dostawcą usług kateringowych oraz partnerem obiektu z doświadczeniem przy organizacji prestiżowych imprez jest firma Sodexo Polska. Firma nie zdobyła jednak zaufania MON i odpadła w konkursie o zapewnienie wyżywienia uczestnikom szczytu NATO.

Jako, że organizacja szczytu odbywała się w ramach specustawy, niejawne są szczegóły wyboru konkretnej firmy, która zapewniła wyżywienia uczestnikom tego wydarzenia. Wiadomo jednak, że kontrakt podpisano ostatecznie z firmą MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel z Ożarowa Mazowieckiego. Nie są znane jednak koszty tej współpracy.

Według "Rzeczpospolitej" sprawa jest dziwna o tyle, że zwycięski Mazurkas i tak skorzystał z usług... Sodexo, który zaproponował mu udostępnienie swych magazynów i kuchni na Narodowym.

Firmy nie zdecydowały się ujawnić, ile Mazurkas zapłacił Sodexo. Ciężko więc jednoznacznie stwierdzić, czy i o ile mniej resort mógłby wydać na katering, gdyby obyło się bez pośredników.

Zobacz także: Razem z problemami jak Nowoczesna. Partia Zandberga też się pomyliła

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: