WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka MON wskazał następcę szefa GROM-u

MON wskazał następcę szefa GROM-u

09.09.2016, godz. 09:14
GROM szkolił ratowników
foto: Super Express

Jak już informowaliśmy, minister obrony narodowej odwołał szefa jednostki specjalnej komandosów GROM płk Piotra Gąstała i dowódcę Wojsk Specjalnych gen. Piotr Patalonga. Jak w czwartkowe popołudnie poinformowało MON, Gen. Wojciech Marchwica będzie pełniącym obowiązki Szefem Inspektoratu Wojsk Specjalnych, zaś ppłk Robert Kopacki p.o. dowódcą GROM.

Gen. bryg. Wojciech Marchwica ma 50 lat, jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych, studiował m.in. na Akademii Obrony Narodowej oraz na Narodowym Uniwersytecie Obrony Chińskiej Republiki Ludowej w Pekinie. Pełnił służbę m.in. w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich. Dowodził Polsko-Ukraińskim Batalionem Sił Pokojowych i 6. Brygadą Powietrznodesantową. Uczestniczył w misjach w Kosowie, Iraku i Afganistanie.

Ppłk Robert Kopacki ma 49 lat, jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych i Akademii Obrony Narodowej. Pełnił służbę m.in. w 6. Brygadzie Desantowo-Szturmowej i Dowództwie Wojsk Specjalnych. Był na misji w Iraku.

Zobacz także: Macierewicz ODWOŁAŁ dowódcę GROM płk Piotra Gąstała i gen. Piotra Patalonga

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: