WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Morawiecki kandydatem na prezydenta Polski

Morawiecki kandydatem na prezydenta Polski

27.09.2016, godz. 05:00
Morawiecki w Londynie
foto: Super Express

Mateusz Morawiecki (48 l.) prezydentem Polski po Andrzeju Dudzie (44 l.)? Oto tajny plan Jarosława Kaczyńskiego (67 l.), do którego dotarł "Super Express"! - Morawiecki jest wynalazkiem Jarosława Kaczyńskiego, a ten ma wobec niego bardzo ambitne plany. Widzi go za kilka lat w dużym pałacu - mówi nam ważny polityk z otoczenia prezesa.

Przed ministrem rozwoju Mateuszem Morawieckim niełatwe zadanie. Według naszych informacji ma mieć pełną kontrolę nad finansami. Jeśli w rządzie pozostanie Paweł Szałamacha (47 l.), to jako minister finansów ma podlegać Morawieckiemu. Inną możliwością jest przejęcie przez byłego prezesa banku tego resortu i włączenie go do Ministerstwa Rozwoju. Z kolei RMF FM podało wczoraj, że nastąpi podział Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Morawiecki ma otrzymać nadzór nad infrastrukturą, a co za tym idzie - kluczowymi inwestycjami m.in. drogowymi i kolejowymi.

Jako superminister będzie pilnował budżetu i tego, aby były pieniądze na program 500 plus, na darmowe leki dla seniorów czy na reformę obniżającą wiek emerytalny.

Zobacz także: Kijowski podważa dane policji i podaje KURIOZALNY powód niższej frekwencji!

- Prezes bardzo w niego wierzy. Czuć między nimi chemię. A jeśli się sprawdzi w tej roli, to prezes ma dla niego bardzo kuszącą propozycję - mówi nam ważny polityk PiS. Tą propozycją, jak się dowiadujemy, jest wystawienie Morawieckiego za 4 lata na kandydata na prezydenta Polski. Z naszych informacji wynika, że Morawiecki o swojej kandydaturze miał już rozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim. - Odbyło się takie spotkanie niedawno. Na razie widzi Mateusza jako wielkiego reformatora gospodarki, a później, jeśli się sprawdzi, chce go w Pałacu. Andrzej Duda nie jest na zawsze - mówi nam ważny polityk z otoczenia prezesa PiS. - Mój syn na pewno da radę i będzie wielkim reformatorem polskiej gospodarki. Na razie kibicuję mu w tym, co robi, a później zobaczymy, co i jak będzie - komentuje nam Kornel Morawiecki (75 l.) pytany o kandydaturę swojego syna na prezydenta Polski. Politolodzy nie mają złudzeń, że Morawiecki byłby dobrym prezydentem. - Jest młody, świetnie wykształcony, dobrze się prezentuje. Poza tym ma dobrą tradycję rodzinną. Jeśli będzie udanym reformatorem polskiej gospodarki, to później może być kandydatem PiS na prezydenta - komentuje nam prof. Kazimierz Kik (69 l.), politolog z PAN.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: