WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Morawiecki najbogatszym ministrem w rządzie! OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE

Morawiecki najbogatszym ministrem w rządzie! OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE

12.05.2017, godz. 18:13
Mateusz Morawiecki
foto: Super Express

Wicepremier Mateusz Morawiecki (49 l.) to nadal najbogatszy minister w polskim rządzie. Jak wynika z oświadczenia majątkowego za 2016 rok, ma blisko 3 mln zł w gotówce, kolejne 4,3 mln zł w akcjach. Do tego kilka nieruchomości i wyceniane na ponad 75 tys. zł meble.

Przypomnijmy, że Morawiecki po wejściu do rządu nie chciał początkowo ujawniać swojego majątku, dopiero po jakimś czasie wraz z innymi ministrami zaczął publikować oświadczenie majątkowe. Jak wynika z dokumentu, wicepremier zgromadził na koncie niecałe 3 mln zł, kolejne 4,3 mln ma w akcjach BZ WBK, którym kierował przed wejściem do rządu. Przejmując ministerstwo finansów, wicepremier zadeklarował, że dywidendy z banku będzie przeznaczał na cele charytatywne. W ub. roku przekazał w taki sposób 144 tys. zł.

Morawiecki ma też okazałe nieruchomości. Pierwszy dom ma powierzchnię ok. 150 mkw. i jest położony na działce o wielkości ok. 0,46 ha. Druga nieruchomość to 100-metrowy dom na działce o powierzchni 2 800 mkw. Jest też współwłaścicielem szeregówki o powierzchni 180 mkw. zbudowanej na 400-metrowej działce i właścicielem 2-hektarowej działki rolnej. Wicepremier nie ujawnił jednak wartości nieruchomości. Co ciekawe, w oświadczeniu Morawieckiego nie znajdziemy żadnego samochodu. Ma za to wartą 60 tys. zł zabudowę kuchenną i meble warte 75 tys. zł.

Przy wicepremierze, majątek szefowej rządu Beaty Szydło (54 l.) wypada skromnie. Ma dom 246 mkw warty 400 tys. zł i gospodarstwo o powierzchni ponad 1 hektara – warte 800 tys. zł. W gotówce i na kontach premier trzyma z kolei 108 tys. zł. Kolejne pieniądze - 162 tys. zł to suma z funduszu ubezpieczeniowego. Poza tym premier ma 80 euro. W ubiegłym roku szefowa rządu zarobiła 230 tys. zł.

Zobacz ciekawostki z oświadczeń majątkowych ministrów:
Minister kultury Piotr Gliński (63 l.) ma obraz E. Dwurnika „Wesołych świąt” z 1981 r., warty ok 20 tys zł.

Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska (62 l.) sprzedała dwa auta: opla Vectrę za 1 tys zł i Suzuki Swift za 2,5 tys. zł

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł (58 l.) wciąż jeździ na motocyklu Kawasaki Vulcan, który wycenia na 14 tys. zł.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz (68 l.) oprócz pensji ministra ma ok. 3 tys. zł emerytury

Minister środowiska Jan Szyszko (73 l.) ma 7 tys. zł emerytury

Zobacz: MON składa doniesienie do prokuratury na posłów PO

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: