WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Morawiecki o systemie sądownictwa: ZGNILIZNA

Morawiecki o systemie sądownictwa: ZGNILIZNA

02.06.2017, godz. 09:53
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki foto: EAST NEWS

Wicepremier i minister Mateusz Morawiecki gościł na Forum Ekonomiczne w Brukseli. Polityk powiedział, że 95 procent zarzutów kierowanych pod adresem Polski jest bezpodstawnych, a Polacy są proeuropejscy i popierają integrację wspólnoty. Morawiecki mówił też o polskim sądownictwie i nazwał go "zgnilizną".

Polski system sądownictwa, który obecnie mamy to zgnilizna? Tak uważa Mateusz Morawiecki. Członek rządu Beaty Szydło w czasie dyskusji na Forum Ekonomicznym w Brukseli powiedział, że sądownictwo w Polsce potrzebuje reformy. - Chcemy wyczyścić tę zgniliznę. Chcemy, aby system sądowniczy był bardziej efektywny - ocenił poważnie. Wicepremier dodał także, że rząd Prawa i Sprawiedliwości, którego sam jest reprezentantem, chce wiele zmienić. A jego działania już można określić, jako dużo lepsze dla Polski :- Ten rząd, który reprezentuję, działa dla 70-80 procent ludzi o wiele lepiej niż poprzednie rządy - przyznał Morawiecki. Polityk zaznaczył, że mimo ataków nowa władza ma wysokie poparcie wśród społeczeństwa.

Zdaniem Morawieckiego, ci, którzy chcą stworzyć demokratyczny system muszą zwalczać przeciwników : - Polska walczyła o wolność i wolność innych narodów i jesteśmy z tego dumni. Ruch Solidarności, którego byłem częścią. Dzisiaj ci ludzie chcą stworzyć bardziej demokratyczny system. Muszą walczyć ze swoimi oponentami wywodzącymi się z establishmentu i to tworzy nerwowość. Będziemy w stanie wyjaśnić prawdziwe powody zmian sądownictwa - powiedział wicepremier Morawiecki.

Zobacz: Polska niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ? Waszczykowski jest optymistą

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: