WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Morawiecki WYCIĄŁ Szałamachę

Morawiecki WYCIĄŁ Szałamachę

28.09.2016, godz. 18:07
Szałamacha Morawiecki
foto: Super Express

Potężna władza w ręce Mateusza Morawieckiego (48 l.)! Wicepremier i minister rozwoju obejmie również tekę szefa resortu finansów zastępując na tym stanowisku Pawła Szałamachę (47 l.). Za taką decyzją, jak ustaliliśmy, stoi sam prezes PiS Jarosław Kaczyński (67 l.), który widzi Morawieckiego w roli wielkiego reformatora polskiej gospodarki a docelowo w roli kandydata PiS na prezydenta w 2020 roku.

- Chciałam podziękować ministrowi Pawłowi Szałamasze za przygotowanie tego niełatwego budżetu. (…) Minister Paweł Szałamacha zwrócił się do mnie z prośbą o zmianę miejsca zatrudnienia, przyjęłam dymisję. Paweł Szałamacha będzie miał bardzo odpowiedzialne zadania – mówiła premier Beata Szydło (53 l.) podczas wczorajszej konferencji. - Ostatnie wydarzenia na scenie politycznej przybrały taki obrót, że zdecydowałem podać się do dymisji – mówił wczoraj tajemniczo Szałamacha. Nieoficjalnie mówi się o wielkim konflikcie z Mateuszem Morawieckim, który otrzymał wczoraj potężny awans. Stanie na czele superresortu: zostanie ministrem finansów i rozwoju, a także będzie szefował Komitetowi Ekonomicznemu Rady Ministrów. - W tej chwili wchodzimy w okres przygotowania i wprowadzania w życie konkretnych rozwiązań. Koordynacja prac ministerstw gospodarczych jest niezbędna. Pan premier Morawiecki ma w tej chwili trudne i wymagające zadanie – mówiła szefowa rządu.

Opozycja ostro krytykuje potężną władzę dla Morawieckiego. - Wraca centralne planowanie rodem z PRL. Komitet centralny pod wodzą superministra Morawieckiego zarządzi ład i dobrobyt - skomentował Borys Budka (38 l.) z PO. - Najgorsi ministrowie nadal w tym rządzie są, a państwem z tylnego siedzenia nadal rządzi Jarosław Kaczyński – oceniał szef Nowoczesnej Ryszard Petru (44 l.).

Beata Szydło ogłosiła też, że pełnomocnika rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania, Wojciecha Kaczmarczyka (51 l.), zastąpi Adam Lipiński (60 l.). Z kolei do ministerstwa cyfryzacji przechodzi Paweł Majewski, wcześniej odpowiedzialny za koordynację Światowych Dni Młodzieży. Nowym sekretarzem stanu w KPRM został z kolei poseł PiS Grzegorz Schreiber (55 l.).

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. Gigantyczny AWANS Morawieckiego. Dymisja Szałamachy

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: