WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka MSWiA podaje: Monitorujemy sytuację w Polsce. TREŚĆ komunikatu

MSWiA podaje: Monitorujemy sytuację w Polsce. TREŚĆ komunikatu

23.07.2016, godz. 09:54
MSWiA podaje: Monitorujemy sytuację w Polsce. TREŚĆ komunikatu
foto: Twitter

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało specjalny komunikat o bezpieczeństwie. Komunikat został wydany tuż po wydarzeniach  do jakich doszło w piątek w Niemczech. Zobacz treść komunikatu MSWiA.

Szanowni Państwo, informujemy, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, na bieżąco monitorują sytuację w Polsce. Przypominamy, że od 4 lipca przywrócone zostały tymczasowe kontrole na polskich granicach w strefie Schengen. Wprowadzony został również pierwszy stopień alarmowy ALFA, podnoszący czujność służb w zakresie bezpieczeństwa, oraz stopień BRAVO dotyczący cyberprzestrzeni. 7, 5 tys. funkcjonariuszy patroluje miejsca skupisk ludzi - dworce kolejowe, lotniska, centra handlowe. Zawieszony został także mały ruch graniczny na granicach z Ukrainą i Obwodem Kaliningradzkim.

Zobacz: Strzelanina w Monachium. WIADOMO, kim był napastnik NOWE FAKTY

W piątek w Monachium doszło do krwawego zdarzenia. 18-letni mieszkaniec miasta otworzył ogień do ludzi w centrum handlowym Olympia, które jest bardzo popularnym miejscem. Napastnik strzelał też w ludzi pod McDonald's. Przez wiele godzin policja nie mogła schwytać napastnika, w końcu odnaleziono ciało młodego mężczyzny. Nie wiadomo jak zginął, to ma wyjaśnić sekcja zwłok, ale najprawdopodobniej, jak podała niemiecka policja, napastnik popełnił samobójstwo.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: