WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka ŚDM. MSZ radzi: Kiście ogórki, słuchajcie Radia Maryja

ŚDM. MSZ radzi: Kiście ogórki, słuchajcie Radia Maryja

25.07.2016, godz. 11:26
Kiście ogórki, słuchajcie Radia Maryja
foto:

Kiszenie ogórków, opowiadanie tylko dobrych rzeczy o naszym kraju, sławienie Rodziny Radia Maryja jako instytucji przeciwstawiającej się cywilizacji śmierci - tego powinny się trzymać rodziny przyjmujące pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. I takie właśnie porady znajdziemy w wydanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych specjalnym poradniku "Ambasador polskości".

Autorzy broszury piszą, co "należy przekazać zagranicznym pielgrzymom, aby wynieśli pozytywny obraz naszego kraju po ŚDM". Rady są bardzo praktyczne, na przykład: "Staraj się dużo rozmawiać, ale uważaj, aby nie zanudzić gości. nie narzekaj. Goście zobaczą piękny kraj, pełne kościoły i żywą wiarę, a problemy są w każdym kraju. Dokładny ich opis zabiera czas i będzie źle zrozumiany". Ale są też i ciekawsze porady. Wydawcy - MSZ oraz fundacja Reduta Dobrego Imienia - radzą na przykład, aby zintegrować się z pielgrzymami poprzez... kiszenie ogórków. W poradniku znajdziemy też wzmiankę o Rodzinie Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka (71 l.), która - zdaniem autorów - jako jedna z czołowych instytucji przeciwstawiła się cywilizacji śmierci, zwanej "liberalną propagandą wspierającą konsumpcyjny styl życia".

Opozycja nie zostawia na poradniku suchej nitki. - To żałosna propaganda fanatyków religijnych, skrajnie negatywna i beznadziejna - mówi poseł PO Stefan Niesiołowski (73 l.).

Zgadza się z nim Rafał Trzaskowski (45 l.), były wiceminister spraw zagranicznych. - Mówienie, aby nie dzielić się tym, co dzieje się w Polsce, pachnie komunizmem. Pamiętam, że za komuny mówiło się, żeby gościom z Zachodu złych rzeczy nie mówić o Polsce - mówi Trzaskowski.

Zobacz: Zamach w Nicei. Szokujące słowa Krystyny Pawłowicz!

Źródło: Agencja TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: