WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Myła grób Bieruta, walczy po stronie ukraińskich separatystów?

Myła grób Bieruta, walczy po stronie ukraińskich separatystów?

07.10.2016, godz. 13:34
grób bieruta
foto: Super Express TV

W sierpniu na warszawskich Powązkach pomazano grób Bolesława Bieruta, pisząc m.in. słowo "KAT". Głośno było wówczas o działaniu 28-letniej Ludmiły Dobrzynieckiej, członka zarządu partii Zmiana i szefowej Komunistycznej Młodzieży Polskiej, która usuwała napis z nagrobka dygnitarza. Jak donosi portal novorossia.today, skrajnie lewicowa aktywistka wstąpiła w szeregi prorosyjskich żołnierzy z Donbasu i walczy na terenie Ukrainy po stronie rosyjskiej.

 

Portal poinformował, że Dobrzyniecka wstąpiła w szeregi prorosyjskich terrorystów z Donbasu, gdzie walczy z Ukraińcami w ramach międzynarodowej brygady Interunit Ługańskiej Republiki Ludowej.

Jak miała powiedzieć aktywistka: - Zasadniczo ja o tym myślałam już od samego początku wojny, ale czekałam, aż komuniści stąd dadzą sygnał, że potrzebują wsparcia. Długo nie miałam jednak kontaktu z tymi, którzy walczą z bronią w ręku. To się zmieniło rok temu, kiedy skontaktowali się ze mną ludzie z międzynarodowej brygady Interunit wchodzącej w skład brygady Prizrak. Apelowali o zasilenie ich szeregów, zarówno do walki, jak i do organizacji pomocy humanitarnej. Początkowo ostrożnie podchodziłam do tego apelu, przecież ktoś musiał im dać mój adres e-mail, to mogła być prowokacja.

Dobrzyniecka uważa, że tzw. Ługańska Republika Ludowa jest jeszcze daleka od jej ideału komunizmu, jednakże: - Komunizmu nie można zbudować od razu i przede wszystkim to sami ludzie muszą go chcieć. Najpierw muszą stworzyć coś dla siebie- socjalizm, a każdy definiuje go na swój sposób. Zresztą, każdy pod pojęciem komunizmu również rozumie coś innego- to nie jest doktryna, dogmat. Uważam, że jeżeli komuniści w Polsce chcą coś zmienić to muszą zacząć od siebie. Mniej mówić, a więcej robić. Walczyć dla ludzi. Większość z nich za bardzo trzyma się podręcznika, a nie pomaga ludziom. Nie pracują fizycznie, nie wiedzą co to fizyczne zmęczenie. Popełniają błąd nie chcąc się zmienić, a powinni zmiany zacząć właśnie od siebie. Tutaj jednak panuje dyscyplina- jesteś dla ludzi i musisz o tym pamiętać. Polacy chcą zmieniać świat przez internet, a oni realnie działają.

Zobacz także: Kim jest kobieta, która zmyła napis KAT z grobu Bieruta?

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: