WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Najbogatsza Polka pomaga dzieciom. Dominika Kulczyk wsparła głodne dzieci

Najbogatsza Polka pomaga dzieciom. Dominika Kulczyk wsparła głodne dzieci

30.09.2016, godz. 14:09
Źródło: Super Express TV

Dobre serce i chęć pomocy, to cechy Dominiki Kulczyk, która wraz z bratem wsparła akcję dożywiania dzieci "Żółty Talerz". Jako szefowa Kulczyk Foundation najbogatsza kobieta w Polsce przeznaczyła 4 miliony złotych na program pomocy dla głodnych dzieci.

Dominika Kulczyk tłumaczyła, czym jest "Żółty Talerz" i jakie są cele akcji : - "Żółty Talerz" to inwestycja społeczna, która przyniesie konkretny społeczny zysk. Razem z bratem przeznaczyliśmy na program 4 miliony zł, po to, by ciągu 12 miesięcy dzieci otrzymały łącznie milion pełnowartościowych posiłków. "Żółty Talerz" ma cztery cele strategiczne i każdy przynosi korzyść tym, o których walczymy - mówiła milionerka. Fundacja, którą prowadzi Dominika Kulczyk do współpracy kilka instytucji charytatywnych: Caritas, Banki Żywności, TPD, PCK i SOS Wioski Dziecięce. - "Żółty Talerz" to unikalny w skali kraju sojusz organizacji. Jeżeli każdemu z nas będzie zależało na tym, aby nasze dzieci jadły regularne i posiłki, to każde dziecko otrzyma taki właśnie pełnowartościowy obiad! Dlatego bądźmy tu razem - przekonywała Kulczyk.

SuperExpress.tv zapytał Dominikę Kulczyk o ostatnio głośny Czarny Protest. Zdaniem najbogatszej Polki, każda kobieta w Polsce powinna oczekiwać szacunku, a jeśli Polki chcą być słyszane, to same muszą o siebie walczyć: - Bardzo proszę wszystkich o bycie ludźmi XXI wieku, być humanistami i feministami. Zobaczcie cały materiał SuperExpress.tv.

Zobacz: Ile są warte kobiety Jana Kulczyka? Sprawdź [ZESTAWIENIE]

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: