WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Najnowszy sondaż zaskakuje: Nowoczesna TUŻ ZA PiS-em!

Najnowszy sondaż zaskakuje: Nowoczesna TUŻ ZA PiS-em!

03.10.2016, godz. 12:01
sejm, posłowie
foto: EAST NEWS

W całym kraju trwa "Czarny protest" pań, które protestują przeciwko projektowi ustawy o zakazie aborcji. Choć inicjatywa ta pochodzi od obywateli, wielu łączy ją z rządzącym Prawem i Sprawiedliwością. W najnowszym sondażu, który "Rzeczpospolita" zleciła IBRiS-owi widać spadek notowań partii Jarosława Kaczyńskiego. Choć partia ta wciąż jest na czele to cieszy się już tylko 29% poparciem. Tymczasem druga w zestawieniu Nowoczesna bardzo mocne depcze liderowi po piętach, ponieważ według sondażu mogłaby ona obecnie liczyć na 25% poparcia. Tak małej, 4% różnicy od czasów wyboru jeszcze nie było!

 

Do Sejmu dostałyby się jeszcze cztery inne partie. Póki co przywództwo Grzegorza Schetyny nie służy PO, bo choć znajdują się na trzecim miejscu, to mogą liczyć jedynie na 13% głosów. Kukiz'15 utrzymuje swoje poparcie na wysokości 10%. Co ciekawe, z 5% poparciem do Sejmu dostałaby się lewica, i to zarówno w postaci SLD jak i partii Razem. Poza parlamentem z wynikami na poziomie 3 proc. znalazłyby się PSL i KORWiN.

Względem poprzedniego sondażu IBRiS PiS stracił 3%, Nowoczesna zyskała 5%, PO straciła 2% zaś Kukiz stracił 1%. Internauta podsumował dość złośliwie:

 

 

Zobacz także: Czarny poniedziałek. Waszczykowski o protestujących: Niech się bawią. #Czarnyprotest [RELACJA NA ŻYWO]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: