WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Nałęcz o Andrzeju Dudzie: "Poddaje się wręcz tresurze"

Nałęcz o Andrzeju Dudzie: "Poddaje się wręcz tresurze"

07.08.2016, godz. 08:00
Tomasz Nałęcz
foto: Super Express

Tomasz Nałęcz ostro ocenił pierwszy rok prezydentury Andrzeja Dudy. W "Faktach po faktach" stwierdził, że "Po raz pierwszy od 1989 roku prezydentura nie jest sprawowana suwerennie"

Prof. Tomasz Nałęcz, doradca byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, w programie "Fakty po faktach" wypowiedział się na temat prezydentury Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, że 6 sierpnia 2016 roku mijaj rok od zaprzysiężenia na prezydenta RP. Zdaniem profesora Duda nie sprawuje swojego urzędu samodzielnie, bo jest uzależniony od wpływów Jarosława Kaczyńskiego. W ostrych słowach opisał relacje między prezesem PiS a prezydentem. "Prezydent poddaje się wręcz tresurze" - wyznał i podał przykład chłodnego przywitania Kaczyńskiego podczas uroczystości z okazji 10 kwietnia oraz pominięcie prezydenta, kiedy prezes wymieniał autorów sukcesu warszawskiego szczytu NATO.

- Dla mnie ta publiczna tresura jest upokarzająca, kiedy widzę, jak prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest tresowany przez swojego politycznego zwierzchnika - mówił były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dodał, że jego zdaniem nic nie zmieni się w tej kwestii.

ZOBACZ: Ryszard Petru lansuje się na ŚDM!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: