WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Sondaż dla Se.pl i NOWA TV. Polacy CHCĄ disco polo w TVP

Sondaż dla Se.pl i NOWA TV. Polacy CHCĄ disco polo w TVP

04.02.2017, godz. 05:00
Rodowicz Martyniuk
Rodowicz Martyniuk foto:

Za tym, by disco polo było obecne w publicznej telewizji, opowiada się aż 60 proc. Polaków - tak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla se.pl i NOWEJ TV. Być może teraz szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański (68 l.) przestanie krytykować muzykę, jakiej chcą słuchać widzowie.

Disco polo ma się dobrze i dziś w słowniku języka polskiego PWN określane jest jako polska odmiana muzyki dyskotekowej. Polacy lubią się bawić przy tej muzyce. Na pytanie Instytutu Badań Pollster, czy jesteś za tym, by muzyka disco polo była w TVP, "nie" odpowiedziało jedynie 40 proc. Pozostali zapytani w sondażu byli na tak (badanie przeprowadzono 1 i 2 lutego na próbie 1007 dorosłych Polaków na zlecenie se.pl i NOWEJ TV). Prezes TVP Jacek Kurski (51 l.) może teraz powiedzieć: "a nie mówiłem". On osobiście jest fanem tego gatunku muzyki.

- Wszędzie mówię, że dosyć z tą hipokryzją, z tym udawaniem, że to jest jakiś gorszy gatunek muzyki - mówił w Zakopanem podczas rozmowy z Zenkiem Martyniukiem (48 l.), który nazywany jest królem disco polo. Ale nie każdy uwielbia jego "Oczy zielone" i inne skoczne przeboje. Nie przepada za nimi szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, który w radiowej Trójce mówił, że jest zaniepokojony "dziwnymi posunięciami" prezesa, czyli np. disco polo, "które staje się jakimś takim ulubionym programem". - Trudno jest na tym tle namawiać ludzi do płacenia abonamentu - mówił Czabański. Ma prawo nie lubić disco polo, ale powinien uszanować opinię innych. - Telewizja publiczna ma odpowiadać różnym gustom. A przede wszystkim stać na straży szacunku do każdego widza niezależnie od jego gustów. Przecież abonament płacą wszyscy - komentuje nam prof. Maciej Mrozowski (67 l.), medioznawca.

Zobacz także: Joanna Schmidt o wakacjach z Petru. Teraz przerywa milczenie!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: