WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Nauczycielka j. polskiego w szkole podstawowej: Twórcami Polski porozbiorowej są- Kaczyński, Wojtyła i Piłsudski

Nauczycielka j. polskiego w szkole podstawowej: Twórcami Polski porozbiorowej są- Kaczyński, Wojtyła i Piłsudski

27.09.2016, godz. 10:03
Nauczyciel szkoła tablica lekcja
foto: EAST NEWS

Reforma edukacji, którą proponuje PiS budzi kontrowersje, ponieważ opozycja sugeruje, że jej celem jest uczenie historii w zupełnie inny sposób niż do tej pory. Jak się jednak okazuje, nawet w obecnym systemie można pokazywać uczniom ciekawe interpretacje historii. W szkole podstawowej w Szamotułach na tablicy w postaci gazetki szkolnej zawisły wizerunki Józefa Piłsudskiego, Karola Wojtyły i Lecha Kaczyńskiego. Według odpowiedzialnej za to nauczycielki j. polskiego, to oni są twórcami Polski porozbiorowej.

 

 

Według nauczycielki te trzy postacie łączy wkład w odbudowę Polski. Jak wyjaśniała w TVN24: - Twórcy Polski rozbiorowej, to twórcy Polski niepodległej, czyli takiej, która stawała się niezależną od nikogo. Z całym szacunkiem dla pana prezydenta Lecha Wałęsy i śp. premiera Tadeusza Mazowieckiego, ale to dopiero śp. pan prezydent Lech Kaczyński wyraźnie powiedział o suwerenności, bo po 1945 roku Polska nie była suwerenna.

Wyglądało to następująco:

 

Dyrektor szkoły, Zygmunt Sługocki ocenił, że "doszło do pewnej interpretacji, ale nie do przekłamania". Jak mówił: - Nie będę interpretował, na ile ta wizja historii jest właściwa czy niewłaściwa. Nauczyciel miał prawo tak to widzieć. Zapowiedział jednak, że porozmawia z nauczycielką, która stworzyła gazetkę.

Internautka oceniła szyderczo:

 

 

Zobacz także: Morawiecki kandydatem na prezydenta Polski

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: