WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Nawet 150 000 zł dla Rzeplińskiego za... niewykorzystany urlop

Nawet 150 000 zł dla Rzeplińskiego za... niewykorzystany urlop

25.11.2016, godz. 09:19
Andrzej Rzepliński
andrzej duda, andrzej rzepliński, trybunał konstytucyjny foto: Archiwum

Były pracownik Trybunału Konstytucyjnego, Kamil Zaradkiewicz ujawnił na Twitterze, że prezes Andrzej Rzepliński, którego kadencja wygasa za niespełna miesiąc (19 grudnia), ma 114 dni niewykorzystanego urlopu, którego nie planuje użyć. Z tego tytułu państwo może wypłacić mu nawet 150 000 złotych.

Prawnik napisał, że prezesowi Rzeplińskiemu zostało jeszcze 114 dni niewykorzystanego urlopu. „Nie ma planów co do jego wykorzystania. Dostanie zatem ekwiwalent z naszych podatków” . Ile? Według wiedzy Zaradkiewicza może być to nawet:

 

 

Portal niezalezna.pl potwierdził tę informację w samym TK. Anna Wołoszczak z tamtejszego biura prasowego napisała: - Tak,  Prezes Trybunału Konstytucyjnego ma 114 dni niewykorzystanego urlopu. Dodatkowo informuję, że kadencja sędziego Trybunału trwa 9 lat;  sędziemu corocznie przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze 38 dni roboczych.

Zaradkiewicz dodał jeszcze:

 

 

Zaradkiewicz zwrócił uwagę, że Rzepliński to nie jedyny sędzia, który ma sporo zaległego urlopu. Dni wolnych od pracy nie wykorzystał również sędzia Stanisław Biernat, wiceprezes Trybunału. Jak napisał były dyrektor orzecznictwa i studiów TK, który odszedł z pracy skonfliktowany z Rzeplińskim: - Mam nadzieję, że przynajmniej s. Biernat nie narazi podatnika na tak wielkie koszty. Ma wszak jeszcze ponad pół roku na wykorzystanie urlopu.

Informację te podsumował internauta antyleft, który napisał: - Wychodzi na to, że Rzepiński harował jak wół dla dobra obywateli :) Świątek, piątek i niedziela :)

Zobacz także: Joanna Kluzik-Rostkowska WYZNAJE: mężczyźni klepali mnia po pupie!

 

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: