WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Nazwał Szydło "nędznym BŁAZNEM", weźmie się za niego prokuratura

Nazwał Szydło "nędznym BŁAZNEM", weźmie się za niego prokuratura

19.07.2016, godz. 12:02
Beata Szydło
Beata Szydło foto: Super Express

Trzeba uważać na każde słowo, jakie wspisuje się w Internecie. Przekonał się o tym Jakub Osina z zarządu powiatu w Świdniku. Kilka miesięcy temu na Twitterze umieścił wpis, w którym nazwał premier Szydło "nędznym błaznem". Wtedy prokuratura odmówiła śledztwa w sprawie, ale teraz zdanie zmieniła. Osina będzie miał kłopoty!

Dlaczego Osina obraził Beatę Szydło i nazwał ją "błaznem"? Chciał w ten sposób skomentować rządowy program Rodzina 500plus. Premier pochwaliła się wtedy na Twitterze, że program rusza, a Osina pozostawił pod jej wpisem chamski komentarz: - Beata Szydło: jesteś nędznym błaznem, który szkodzi Polsce. Wredna odzywka została zauważona przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości ze Świdnika, którzy natychmiast zareagowali i zażądali, by Osina panią premier przeprosił. Do walki o dobre imię Szydło dołączyli także świdniccy działacze lokalnych stowarzyszeń, złożyli oni do prokuratury wniosek o popełnieniu przestępstwa. Jakub Osina zastanowił się nad swoim postępkiem, sprawę przemyślał i przeprosił za "nędznego błazna". Prokurator uznał zaś, że chociaż nazwanie kogoś błaznem jest obraźliwe, to nie jest wulgarne, dlatego nie ma powodu, by wszczynać postępowanie w sprawie o znieważenie. Po drugie wpis miał małą szkodliwość społeczną. Ale teraz po upływie kilku miesięcy zdanie zmieniono.

Zobacz: CHAMSKA odzywka działacza PiS! "Szkoda, że Cię matka nie WYSKROBAŁA"

Prokuratura zajmie się wpisem Osiny: - Po ponownej analizie materiału dowodowego, jak również po uzgodnieniu z nadzorem, bo ta sprawa była objęta nadzorem prokuratora okręgowego, uznano, że decyzja o odmowie wszczęcia śledztwa była co najmniej przedwczesna. Z tych też powodów zostało wszczęte śledztwo. Zasięgnięto już opinii biegłego z zakresu języka polskiego celem stwierdzenia tego, czy określenie jest obraźliwe - powiedział prokurator Piotr Sitarski z prokuratury w Lublinie, podaje dziennikwschodni.pl. Jak podkreślił opinia językoznawców będzie tu kluczowa. Jakub Osina jest zdziwiony nagłą zmianą decyzji prokuratury: -  Zmiana decyzji jest dziwna. Pewnie często takie zmiany miały miejsce w stanie wojennym. Dla mnie to decyzja jest na wskroś polityczna - czytamy na dziennikwschodni.pl.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: