WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Neumann BRONI fotoreportera "SE"

Neumann BRONI fotoreportera "SE"

07.10.2016, godz. 15:44
Sławomir Neumann
foto: SE/EAST NEWS

Przeciw absurdalnej karze rocznego zakazu dostępu do Sejmu dla fotoreportera "Super Expressu" Pawła Dąbrowskiego protestowali do tej pory dziennikarze. Przypomnijmy- kara dla fotografa wynika z faktu, że śmiał on na sali plenarnej zrobić zdjęcie posłance, która zdjęła buty. Ten jakże "haniebny" czyn został przez władze Sejmu odebrany na tyle negatywnie, że cofnięto mu akredytację. Teraz do obrony naszego fotoreportera dołączył polityk, Sławomir Neumann.

Zdjęcia Dąbrowskiego nie spodobały się marszałkowi Sejmu, Markowi Kuchcińskiego. Uważa on, że takie fotografie - bosych stóp - urągają powadze Sejmu: -  Pana zdjęcia nie są zdjęciami opisującymi prace Sejmu, lecz wręcz przeciwnie, naruszają powagę Sejmu i dobre obyczaje - komentowało biuro prasowe Sejmu podległe "cenzorowi" Kuchcińskiemu.

Przewodniczący PO, Sławomir Neumann postanowił zareagować na tą rażącą niesprawiedliwość i złożył już do marszałka pismo, w którym apeluje o przywrócenie akredytacji dla dziennikarza. Pismo pokazał na swoim Twitterze:

 

 

Popełnić błąd może każdy. Sztuką jest jednak umiejętność przyznania się do niego i naprawienie sytuacji. Mamy nadzieję, że pismo Neumanna przysłuży się tej sprawie i marszałek cofnie swoją decyzję.

Zobacz także: Dziennikarze przeciw CENZURZE Kuchcińskiego

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: