WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka "Newsweek": GIGANTYCZNA DOTACJA dla szkoły męża Szydło!

"Newsweek": GIGANTYCZNA DOTACJA dla szkoły męża Szydło!

13.07.2016, godz. 21:26
SZYDŁO DŹWIGA WIADRA POD OKIEM BOR-U.
foto: Super Express

W połowie czerwca tygodnik "Polityka" informował, że szkoła, w której dyrektorem jest Edward Szydło dostała w przeciągu ostatnich 10 lat ok. 25 milionów złotych dotacji z Unii Europejskiej. Wytknięto, że mimo tak wysokich dotacji brak jest jakichkolwiek sprawozdań finansowych. Tymczasem w środę "Newsweek" poinformował o kolejnym unijnym grancie, jaki Małopolski Urząd Marszałkowski przyznał szkole. Tym razem jest to... prawie 20 milionów złotych!

 

Decyzja zapadła 28 czerwca 2016 roku. Dokładna kwota dotacji wynosi 19 688 096,49 zł. Ma być ona przeznaczona na wspieranie przedsiębiorczości w Małopolsce Zachodniej. Społeczna Szkoła Zarządzania i Handlu w Oświęcimiu wystąpiła do konkursu jako jeden z siedmiu podmiotów, którego zwycięzca ma wspomagać zakładanie nowych firm przez prywatnych przedsiębiorców.

 

"Newsweek" informuje, że do tej pory w tego typu działaniach specjalizowała się Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Tym razem dostała jednak niższą punktację (w tym za doświadczenie) choć Społeczna Szkoła Zarządzania i Handlu w Oświęcimiu dotychczas w ogólne nie zajmowała się takimi projektami.

Zobacz także: Węszą AFERĘ wokół męża Szydło!

 

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: