WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Nie chcemy zakazu handlu w święta

Nie chcemy zakazu handlu w święta

22.07.2016, godz. 05:30
Całkowity zakaz handlu w niedzielę dzieli Polaków
Całkowity zakaz handlu w niedzielę dzieli Polaków foto: SHUTTERSTOCK

Lubimy robić zakupy w weekend. Nic więc dziwnego, że pomysły zamknięcia dużych centrów handlowych w niedziele wzbudzają kontrowersje. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie se.pl, zdecydowana większość Polaków jest za tym, aby w siódmy dzień tygodnia sklepów nie zamykać.

NSZZ "Solidarność" zbiera podpisy pod projektem ustawy ograniczającej handel w niedziele i święta. PiS słowami prezesa Jarosława Kaczyńskiego (67 l.) zapowiedział, że taki projekt poprze. Tymczasem Polacy wcale nie chcą, aby zamykano centra i galerie akurat w te dni. - Szczególnie duże centra handlowe działają trochę jak miejsca spotkań i te spotkania powodują dodatkową konsumpcję. Jest to konsumpcja związana z barami, kawiarniami, ale też często chodzi o dodatkowe zakupy. To znaczy kupujemy coś, czego byśmy nie kupili w tygodniu. To nie jest tak, że zakaz handlu w niedzielę spowoduje duży ubytek produktu krajowego brutto, natomiast na pewno jakiś wpływ będzie - mówi ekonomista Marek Zuber (44 l.).

Na zlecenie se.pl badania przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 15-18 lipca 2016 roku na próbie 1051 dorosłych Polaków.

ZOBACZ: Coraz bliżej zakazu handlu w niedzielę. „S” zbierze 100 tys. podpisów?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: