WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Zobacz na co Polacy wydają pieniądze z 500 plus [ZDJĘCIA]

Zobacz na co Polacy wydają pieniądze z 500 plus [ZDJĘCIA]

15.07.2016, godz. 06:00
Nie zabierajcie nam 500+
Marta Bracewicz foto:

Rodziny otrzymujące 500 zł na swoje dzieci są zadowolone z rządowego programu. - Bez tych pieniędzy nie mamy szans na lepsze życie - mówią wprost. Dlatego nie zgadzają się z posłankami Nowoczesnej Moniką Rosą (30 l.) i Katarzyną Lubnauer (47 l.), które twierdzą, że program jest "nieracjonalny", że to projekt "na kredyt" i że nie wystarczy na niego pieniędzy w budżecie.

Marta Bracewicz (28 l.) z Siedlec, matka 4-letniego Dawida i 7-letniego Patryka, dzięki 500 plus może kupić dzieciom ubrania oraz wymienić stary, zużyty sprzęt gospodarstwa domowego. - Wcześniej nie było mnie na to stać. W najbliższym czasie kupię pralkę, stara nie nadaje się już do niczego. Czeka mnie jeszcze wymiana telewizora, lodówki i mikrofali. To wszystko również kupię za pieniądze z 500 plus. Nie zabierajcie nam tych pieniędzy, bo bez nich nie mamy szans na lepsze życie - przekonuje pani Marta. Wtóruje jej Monika Wegner (35 l.) z Białegostoku, matka 6-letniej Kamili. - Planuję zrobić w mieszkaniu remont i wymienić na nowe mocno już zużytą kuchenkę i lodówkę. Bez pieniędzy z 500 plus mogłabym o tym tylko pomarzyć - mówi.

Efekty programu widać w handlu. Eksperci ze Związku Pracodawców AGD - CECED Polska zanotowali w pierwszym półroczu 2016 roku 5-proc. wzrost sprzedaży sprzętu gospodarstwa domowego. Z badań stowarzyszenia wynika, że w stosunku do pierwszych sześciu miesięcy 2015 r. sprzedaż piekarników podskoczyła o 11 proc., zmywarek o 10 proc., a lodówek o 6 proc. - Kto krytykuje program Rodzina 500 plus, nie ma wyobraźni albo jest bezdusznym technokratą - oceniła premier Beata Szydło (53 l.).

Zobacz: Posłanka Nowoczesnej ZASKAKUJĄCO ZDRADZA plany Petru

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: