WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka NIEOCZEKIWANY ZWROT w konkursie na prezesa TVP. Będzie nowa kandydatura?!

NIEOCZEKIWANY ZWROT w konkursie na prezesa TVP. Będzie nowa kandydatura?!

26.09.2016, godz. 09:49
TVP, Telewizja Polska
TVP, Telewizja Polska foto: FOTO SE

Jak poinformował w zeszłym tygodniu Krzysztof Czabański, decyzją Rady Mediów Narodowych do trzeciego etapu konkursu o stanowisko prezesa TVP zostali zakwalifikowani: obecny prezes TVP Jacek Kurski, dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński oraz reżyser Bogdan Czajkowski. Jak się okazuje, stawka ta może jednak się powiększyć o jeszcze jedną, nieoczekiwaną kandydatkę. Do gry powrócić ma bowiem odrzucona w 2 etapie Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

 

To właśnie ona została przez RMN wytypowana do zastąpienia Kurskiego w trakcie sierpniowej próby usunięcia obecnego prezesa TVP. Jak spekulowano, miała ona wygrać z nim w konkursie, dlatego z dużym zdziwieniem przyjęto informację, że odpadła ona już w drugim etapie. Jak się jednak okazuje- wcale niekoniecznie...

Jak poinformował Czabański na konferencji prasowej: - Konkurs wyłonił, jak na razie, czworo kandydatów w finale, ale jest jedno odwołanie od naszych decyzji, więc nie jest wykluczone, że finał będzie nieco szerszy. Odwołanie złożyła pani Małgorzata Raczyńska. Decyzja większości w sprawie jej nieprzepuszczenia do trzeciego etapu była w moim głębokim przekonaniu decyzją niesłuszną i niesprawiedliwą, zresztą mówiłem o tym od początku, zaraz po tym jak zapadła.

Czabański przyznał, że głosował za tym, aby Raczyńska była dopuszczona do finałowego etapu konkursu i mogła wziąć udział w tzw. wysłuchaniach. Według niego: - Jej kompetencje są bardzo wysokie, potwierdzone jej dyrektorowaniem w Programie Pierwszym TVP. Jej dyrektorowanie przyniosło wtedy wiele sukcesów. Wystarczy sięgnąć do opracowań w pismach branżowych i statystyk oglądalności telewizji w tamtym czasie. Myślę, że ona powinna być dopuszczona do finału, ale czy będzie - nie wiem. Decyzja zapadnie na kolejnym posiedzeniu Rady, czyli prawdopodobnie 6 października.

Czabański podał, że rozstrzygnięcie w sprawie prezesa TVP zapadnie około 12 października.

Zobacz także: Marta Kaczyńska MIAŻDŻY projekt ustawy antyaborcyjnej! Apeluje też w sprawie in vitro!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: