WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Niesiołowski nie boi się PiS-owskiego więzienia!

Niesiołowski nie boi się PiS-owskiego więzienia!

15.10.2016, godz. 02:00
Stefan Niesiołowski
Stefan Niesiołowski foto:

Były polityk PO zamieszany w aferę korupcyjną? Śledztwo w sprawie, w której przewija się nazwisko Stefana Niesiołowskiego (72 l.), prowadzi prokuratura. - Kłamią na mój temat. To obrzydliwe, co robi PiS. To rynsztok. Nie obawiam się pisowskiego więzienia - komentuje nam poseł koła Europejscy Demokraci.

Prokuratura bada relację Niesiołowskiego z biznesmenami. Ich spółka wygrała konkurs na budowę sądu w Poznaniu. - Obecnie rozpatrywana jest wersja śledcza, skoncentrowana na powodach, dla których poseł PO miałby kontaktować się z ustalonymi biznesmenami, a w sprawie istotną rolę mogą odgrywać też wysocy rangą oficerowie Wojska Polskiego - tłumaczyła "Gazecie Polskiej Codziennie" Beata Marczak, naczelnik Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Łodzi.

Samo śledztwo dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej, udzielenia lub obietnicy takiej korzyści oraz płatnej protekcji. Dotychczas nikomu nie postawiono zarzutów. Wiadomo, że w materiale dowodowym są nagrania operacyjne. Media opisywały, że na jednym z nich widać, jak Niesiołowski otrzymuje... zawiniętą reklamówkę. - Nie mam sobie nic do zarzucenia. Chcą mnie skompromitować, nie uda im się! PiS mnie opluwa, to obrzydliwe. Nie obawiam się pisowskiego więzienia - mówi Niesiołowski, który był już politycznie prześladowany. W 1971 roku został skazany za działalność konspiracyjną. Do września 1974 roku odbywał karę w zakładzie w Barczewie. A po wybuchu stanu wojennego około roku spędził w ośrodku dla internowanych w Jaworzu.

Zobacz: Smolar LEKCEWAŻĄCO o Dudzie: Mógłby występować w niemym filmie

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: