WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka A TO NIESPODZIANKA! Marcinkiewicz atakuje polityka przeciwnego PiS!

A TO NIESPODZIANKA! Marcinkiewicz atakuje polityka przeciwnego PiS!

09.09.2016, godz. 12:33
MARCINKIEWICZ STARZEJE SIĘ PRZEZ ROZWÓD?
foto: Super Express

Kazimierz Marcinkiewicz znany jest z tego, że ostrze jego krytyki skierowane jest stale i niezmiennie w stronę Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem dość nieoczekiwanie, oceniając ostatnie wydarzenia wokół Hanny Gronkiewicz-Waltz uznał, że popełnia ona błąd, podejmując decyzję pod wpływem szefa PO, Grzegorza Schetyny. Jak ostro stwierdził były premier na antenie TVN24, Schetyną pogrąża partię i tylko "wbija gwoździe do trumny Platformy".

 

Jak stwierdził Marcinkiewicz: - Ona w tej chwili wszystko, co robi, co dziś zrobiła, to zrobiła pod totalnym naciskiem Grzegorza Schetyny. Tymczasem według niego, Schetyna w ogóle nie nadaje się do rządzenia partią, gdyż: - Zaczyna rządzić PO tak, jak rządzi Jarosław Kaczyński PiS-em. Dla elektoratu PiS-u taki silny człowiek, który robi wszystko, co chce, jest dobry, natomiast nie dla elektoratu otwartego i wolnościowego. Jak ujął to obrazowo: - Takie działania szefa partii, to tylko wbijanie gwoździ w trumnę Platformy.

Marcinkiewicz jest też przeciwny pomysłowi wprowadzenia do Warszawy komisarza. Jak argumentuje: - Hanna Gronkiewicz-Waltz wywalczyła małą ustawę reprywatyzacyjną - w związku z tym ja ufam jej bardziej niż służbom specjalnym i mam nadzieję, że doprowadzi tę sprawę do końca. Bałbym się tego, że przyszedłby tu komisarz z PiS, bo zaciemni tylko obraz sytuacji i jeszcze pochowa jakieś sprawy, a wyciągnie nie te, co potrzeba.

Samuel Pereira zauważył ciekawie:

 

 

Zobacz także: W warszawskim ratuszu prawie 60 osób zamieszanych w procesy reprywatyzacyjne?

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: