WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Nietypowy protest młodych ludowców- Jurgiel dostał dzwonek i KOTLETA SCHABOWEGO

Nietypowy protest młodych ludowców- Jurgiel dostał dzwonek i KOTLETA SCHABOWEGO

25.08.2016, godz. 13:26
Krzysztof Jurgiel
foto: EAST NEWS

Jak poinformował Onet.pl młodzi ludowcy zdecydowali się zorganizować happening przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Jak mówił Miłosz Motyka, prezes małopolskiego Forum Młodych Ludowców, młodzieżówki PSL, uzasadniając pierwszą składową prezentu: - Zbliża się 1 września, dzieci w szkołach zaraz usłyszą pierwszy dzwonek, a my przynieśliśmy jeden dla ministra rolnictwa, bo to ostatni dzwonek na wsparcie rolników. Ciekawsza była druga składowa, gdyż był to... kotlet schabowy.

 

Jak mówił Motyka: - Niech Pan sobie przypomni, jak smakuje polska wieprzowina, bo zaraz przez pana zaniechania na polskich stołach może zabraknąć nie tylko schabowego. Odniósł się w ten sposób do problemów polskich hodowców z afrykańskim pomorem świń (ASF). Według informacji służb weterynaryjnych w Polsce wykryto do tej pory siedemnaście  ognisk wirusa. Według młodego ludowca: – Przez dwa lata udawało się powstrzymywać ogniska ASF poza granicami naszego kraju. Przypadkowo zapewne teraz ogniska ASF rozlały się po całym kraju.

Kotlet był spory, ładnie zapakowany i wyglądał tak:

 

 

Co ciekawe, prezent najprawdopodobniej dotarł do ministra, gdyż od protestujących odebrał go wiceszef resortu, Rafał Romanowski. Zagadką pozostaje, czy został skonsumowany...

Zobacz także: Dobra znajoma Kaczyńskiego dostała FUCHĘ w kolejnej radzie nadzorczej

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: