WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka debata o leczniczej marihuanie w Sejmie [Zapis relacji na żywo]

debata o leczniczej marihuanie w Sejmie [Zapis relacji na żywo]

20.10.2016, godz. 21:15
sejm, posłowie
foto: EAST NEWS

Dzisiaj wieczorem w sejmie odbywa się się debata dotycząca ustawy o legalizacji medycznej marihuany i potrwa do późnych godzin nocnych. Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o przecidziałaniu narkomanii wraz z autopoprawką przedstawił Piotr Liroy-Marzec. Temat wywołuje sporo dyskusji już od dłuższego czasu, także dziś na Wiejskiej może być bardzo gorąco. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

Temat legalizacji marhiuany w celach leczniczych wzbudza wiele kontrowersji, jednak z sondażu przeprowadzonego przez Pollster dla se.pl wynika, że gdyby legalizacja zależała od Polaków, to już dawno weszłaby w życie. Dzisiaj ten temat jest przedmiotem sporu wśród polityków podczas debaty przed Komisją Zdrowia. Odbywa się ona w godzinach wieczornych, bo - jak to zwykle bywa - najważniejsze i najbardziej dyskusyjne tematy nasi politycy lubią poruszać w nocy. Na se.pl będziemy relacjonować sejmowe wydarzenia. Śledźcie je z nami!

18:15 Komisja Zdrowia rozpoczęła rozmowy o nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

18:30 Czytanie nowelizacji ustawy rozpoczął Piotr Liroy-Marzec.

19:00 W rozmowach o ustawie bierze także udział partia Kukiza.

19:50 Piotr Liroy-Marzec przedstawia argumenty popierające legalizację medycznej marihuany:- Trudno mówić bez emocji. Chodzi o ludzkie życie.

20:10 - Narodowy system monitorowania pozwoli ocenić skalę potrzeb i konsumpcji. projekt ma charakter pilotażowy. Po 2 latach będzie można ocenić jego działanie - wypowiadał się przedstawiciel partii Kukiz'15.

20:20 Komisja Zdrowia jest za powołaniem 9-osobowej podkomisji i wyznaczeniem terminu jej prac w sprawie ustawy o legalizacji medycznej marihuany do końca listopada.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: