WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Nocna okupacja w Ministerstwie Zdrowia

Nocna okupacja w Ministerstwie Zdrowia

20.09.2016, godz. 10:32
szczepionka, szczepienie, zastrzyk, pielęgniarka
foto: EAST NEWS

W Ministerstwie Zdrowia trwa okupacja jednego z pomieszczeń, które zajęły protestujące pielęgniarki. Osoby pracujące w służbie zdrowia domagają się podwyżek, które miałyby poprzedzić rozmowy z premier Beatą Szydło. Konsultacje z ministrem zdrowia, które trwały do godziny 2.30, nie przyniosły rezultatu.

Protestujące pielęgniarki domagają się podwyżek - to ich najważniejszy postulat. Osoby pracujące na co dzień w służbie zdrowia chcą także, by rząd zajął się ustawą o minimalnym wynagrodzeniu w ich zawodzie, a także uchwalił przepisy o sieci szpitali. Domagają się również utrzymania dotychczasowych uprawnień Państwowej Inspekcji Pracy. Rozmowy, które trwały do 2.30 nie przyniosły jednak rezultatu. - Nasza akcja to wyraz protestu wobec ewidentnych zaniechań kierownictwa resortu zdrowia w kluczowych sprawach dla pracowników i pacjentów. Mamy pełną świadomość, że po ośmiu latach dewastacyjnej polityki kolejnych rządów PO-PSL nie nastąpi radykalna zmiana na lepsze. Nie formułujemy postulatów niemożliwych do realizacji - oczekujemy jedynie realizacji programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości oraz obietnic złożonych naszemu środowisku w expose pani premier - napisali w oświadczeniu protestujący.

Osoby protestujące w Ministerstwie Zdrowia nie wykluczają, że jeśli rząd nie wprowadzi proponowanych rozwiązań, to odbędzie się strajk generalny.

Zobacz także: SMOLEŃSK "obowiązkowy" dla szkół? Wyniki sondażu dla SE.pl

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: