WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Nowa gwiazda RMF FM! Kim jest Robert Mazurek?

Nowa gwiazda RMF FM! Kim jest Robert Mazurek?

17.08.2016, godz. 11:19
Robert Mazurek
foto: Printscreen Twitter

W środę 17 sierpnia media obiegła informacja, że nowym prowadzącym poranne rozmowy w RMF FM został Robert Mazurek. Zastąpił on na tym stanowisku Konrada Piaseckiego, który odszedł do Radia ZET, zajmując miejsce Moniki Olejnik. Kim jest Robert Mazurek i czym zajmował się dotychczas?

Robert Mazurek jest dziennikarzem, publicystą, felietonistą i podróżnikiem. Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Był zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Film”, publicystą „Życia” i „Wprost”. Był jednym z założycieli "Frondy". W latach 2006–2009 zamieszczał felietony i cotygodniowe wywiady „Rozmowa Mazurka” w „Dzienniku”. W czasach pierwszych rządów PiS występował również w TVP, gdzie prowadził "Lekką jazdę Mazurka i Zalewskiego". We wrześniu 2009 roku przeniósł się z wywiadami do „Plusa Minusa”, weekendowego wydania „Rzeczpospolitej”, w latach 2011-2012 pisał też do tygodnika „Uważam Rze”. Od końca 2012 roku publikuje na łamach tygodnika „W Sieci”, gdzie razem z Igorem Zalewskim prowadzi rubrykę „Z życia koalicji, z życia opozycji”.  Pisze też cotygodniowe felietony o winie (którego jest znawcą i pasjonatem) oraz o wydarzeniach społeczno-politycznych. Od stycznia 2016 roku Mazurek był jednym z prowadzących porannego pasma „#dziejesięnażywo” w Wirtualnej Polsce.

Mazurek od początku lat 90-tych publikował na łamach „Nowego Państwa”, „Tygodnika Powszechnego”, „Rzeczpospolitej” i „Dziennika” swoje reportaże oraz felietony z podróży, zwłaszcza po krajach byłego Związku Radzieckiego, Bałkanach, Bliskim Wschodzie i Afryce. Od 2010 jego felietony podróżnicze zamieszczane są w miesięczniku „Poznaj świat”.

W 2010 został laureatem Złotej Ryby, nagrody im. Macieja Rybińskiego dla najlepszych felietonistów.

Dziennikarz prowadzi również zajęcia z dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Ma żonę oraz trójkę dzieci.

Informacja o jego angażu w RMF spotkała się w większości z pozytywnym odzewem w Internecie:

 

Zobacz także: Będzie się działo? Mazurek zastępuje Piaseckiego w RMF FM

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: