WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polityka Nowa gwiazda RMF FM! Kim jest Robert Mazurek?

Nowa gwiazda RMF FM! Kim jest Robert Mazurek?

17.08.2016, godz. 11:19
Robert Mazurek
foto: Printscreen Twitter

W środę 17 sierpnia media obiegła informacja, że nowym prowadzącym poranne rozmowy w RMF FM został Robert Mazurek. Zastąpił on na tym stanowisku Konrada Piaseckiego, który odszedł do Radia ZET, zajmując miejsce Moniki Olejnik. Kim jest Robert Mazurek i czym zajmował się dotychczas?

Robert Mazurek jest dziennikarzem, publicystą, felietonistą i podróżnikiem. Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Był zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Film”, publicystą „Życia” i „Wprost”. Był jednym z założycieli "Frondy". W latach 2006–2009 zamieszczał felietony i cotygodniowe wywiady „Rozmowa Mazurka” w „Dzienniku”. W czasach pierwszych rządów PiS występował również w TVP, gdzie prowadził "Lekką jazdę Mazurka i Zalewskiego". We wrześniu 2009 roku przeniósł się z wywiadami do „Plusa Minusa”, weekendowego wydania „Rzeczpospolitej”, w latach 2011-2012 pisał też do tygodnika „Uważam Rze”. Od końca 2012 roku publikuje na łamach tygodnika „W Sieci”, gdzie razem z Igorem Zalewskim prowadzi rubrykę „Z życia koalicji, z życia opozycji”.  Pisze też cotygodniowe felietony o winie (którego jest znawcą i pasjonatem) oraz o wydarzeniach społeczno-politycznych. Od stycznia 2016 roku Mazurek był jednym z prowadzących porannego pasma „#dziejesięnażywo” w Wirtualnej Polsce.

Mazurek od początku lat 90-tych publikował na łamach „Nowego Państwa”, „Tygodnika Powszechnego”, „Rzeczpospolitej” i „Dziennika” swoje reportaże oraz felietony z podróży, zwłaszcza po krajach byłego Związku Radzieckiego, Bałkanach, Bliskim Wschodzie i Afryce. Od 2010 jego felietony podróżnicze zamieszczane są w miesięczniku „Poznaj świat”.

W 2010 został laureatem Złotej Ryby, nagrody im. Macieja Rybińskiego dla najlepszych felietonistów.

Dziennikarz prowadzi również zajęcia z dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Ma żonę oraz trójkę dzieci.

Informacja o jego angażu w RMF spotkała się w większości z pozytywnym odzewem w Internecie:

 

Zobacz także: Będzie się działo? Mazurek zastępuje Piaseckiego w RMF FM

Źródło: Super Express TV

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: