WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Nowa szefowa będzie rządziła na Wiejskiej za 13 000 złotych

Nowa szefowa będzie rządziła na Wiejskiej za 13 000 złotych

08.10.2016, godz. 02:00
NA WIEJSKĄ ZA 13 TYSIĘCY.
foto: sejm.gov.pl

Wymiana kadr przez PiS dotarła również na ul. Wiejską. Nowym szefem Kancelarii Sejmu została Agnieszka Kaczmarska (41 l.), warszawska radna Prawa i Sprawiedliwości, do niedawna dyrektor klubu parlamentarnego tej partii. Miesięcznie zarobi ok. 13 tys. zł, ale może też liczyć na sowite nagrody!

Zmiana na stanowisku szefa Kancelarii Sejmu dokonała się 4 października. Oczywiście w gabinecie marszałka Marka Kuchcińskiego (61 l.), który nie omieszkał pochwalić się tym wydarzeniem na sejmowych stronach. Jakie było uzasadnienie wyboru radnej PiS na tak prestiżowe stanowisko? Zapytana przez nas o to Kancelaria Sejmu przysłała lakoniczny komunikat. "Zgodnie z regulaminem Sejmu szefa Kancelarii powołuje marszałek" - informuje nas sejmowe biuro prasowe. O kompetencjach czy doświadczeniu zawodowym ani słowa.

Kim jest nowa szefowa Kancelarii? Przez wiele lat była dyrektorem klubu parlamentarnego PiS, a przez ostatnie 8 miesięcy pełniła funkcję wiceszefowej Kancelarii Sejmu. Jest też od 2014 r. radną na warszawskim Targówku. Dzięki awansowi Agnieszka Kaczmarska dostanie sowite wynagrodzenie. "Pensja wysokich urzędników państwowych, w tym szefa Kancelarii Sejmu i jego zastępców, składa się z wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. W tym przypadku wynagrodzenie zasadnicze wynosi 9892,20 zł, natomiast dodatek funkcyjny 2649,70 zł. Szef Kancelarii Sejmu ma też prawo do dodatku służbowego, który wynosi od 5 do 20 proc. i jest uzależniony od stażu pracy" - twierdzi sejmowe biuro prasowe.

Przypomnijmy, że kierownictwo Kancelarii Sejmu od lat dostaje oprócz pensji również wysokie nagrody. W 2012 roku ówczesny szef Kancelarii Lech Czapla (63 l.) otrzymał nagrody na łączną sumę ponad 65 tys. zł.

To właśnie Lecha Czaplę na stanowisku szefa Kancelarii zastąpiła Agnieszka Kaczmarska. Co ciekawe, kiedy sejmowa Komisja Regulaminowa opiniowała wniosek o odwołanie Czapli, nie było go nawet na sali.

Zobacz także: Wicemarszałek Sejmu do opozycji: WŚCIEKŁE MAŁPY

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: